overzicht

Eis: 18 jaar cel plus tbs voor moord op psychiater

hamer

Gepubliceerd: 18-09-2025

Voor de rechtbank in Rotterdam hoorde Bretly D. een celstraf van 18 jaar en tbs met dwangverpleging tegen zich eisen. Hij wordt onder andere verdacht van de moord op psychiater Jean van Griensven in Rotterdam en het wurgen van een man in Zutphen. Bij D. zijn meerdere stoornissen vastgesteld. Die leken steeds erger te worden, ondanks dat hij al jarenlang werd behandeld.

De 26-jarige D. zou de psychiater op 13 oktober 2023 hebben gedood na een seksdate waarbij ook drugs was gebruikt. Hij had het 60-jarige slachtoffer van korte afstand in zijn hoofd geschoten. Daarna stak hij het huis in brand. Een paar dagen daarna zou hij in Zutphen een man thuis hebben belaagd.

Gezocht
D. werd op 25 oktober gearresteerd in Amsterdam. “Dagenlang was hij de meest gezochte van Nederland. Zijn volledige naam werd genoemd, er is een foto verspreid en er was een beloning van 25.000 euro voor de gouden tip. Dat is uitzonderlijk, ook voor ons”, aldus het openbaar ministerie. Het OM neemt het de verdachte zeer kwalijk dat hij geen verantwoordelijkheid heeft genomen voor zijn daad. D. heeft nauwelijks iets willen vertellen over wat er is gebeurd.

Spijt
Tijdens het voorlezen van de strafeis  protesteerde de verdachte meermaals. “Ik heb bij niemand de keel dichtgeknepen”, zei hij. Ook ontkende hij brand te hebben gesticht. Eerder al ontkende hij het hele voorval in Zutphen. D. betuigde wel spijt aan de nabestaanden van Van Griensven: “Ik vind het verschrikkelijk en ik wil sorry zeggen.” Op de de vraag waar hij dan precies spijt van had, gaf hij geen antwoord.

Traumatisch
D. is al meerdere keren in aanraking gekomen met politie en justitie. Hij leefde vanaf zijn dertiende op straat en zat ook jarenlang in jeugddetentie. Zijn advocaat wees op zijn traumatische jeugd. “Hij is door de maatschappij ongelooflijk in de steek gelaten. Hij is niet alleen dader, maar ook slachtoffer.” De verdediging vindt dat de behandeling zo snel mogelijk moet beginnen en niet pas na 18 jaar zitten.

De uitspraak is op 1 oktober.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op de gratis nieuwsbrief dan iets voor jou! GGZ Totaal verschijnt tweemaal per maand en behandelt onderwerpen over alles wat met de ggz te maken heeft, onafhankelijk en niet vooringenomen.

Abonneren kan direct via het inschrijfformulier, opgeven van je mailadres is voldoende. Of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines.

Overig nieuws


02-07-2026 - Nederlandse Onderwijspremie voor suïcidepreventie
01-07-2026 - NZa: bezwaren tegen ggz-tarieven ongegrond
29-06-2026 - Beestachtige ggz
29-06-2026 - Waarom praten over mentale gezondheid niet genoeg is
29-06-2026 - Eerste Hulp Bij Mentale Ongemakken
29-06-2026 - De oerpijn van trauma
29-06-2026 - Het gezoem
29-06-2026 - Rondspoken in de geest
29-06-2026 - De bibliotheek
26-06-2026 - Ggz-instellingen starten gezamenlijke flexibele schil
25-06-2026 - Nieuwe bestuursleden NVA
24-06-2026 - NIP-plan voor mentaal sterke generatie
23-06-2026 - MIND: Exclusiecriteria nog steeds op grote schaal toegepast
19-06-2026 - Recordaantal gesprekken bij de Luisterlijn
18-06-2026 - ECT blijkt ook in praktijk goed te werken
17-06-2026 - Autisme is veel meer dan DNA
16-06-2026 - Website voor professionals over dwingende controle
15-06-2026 - Oranjegekte
15-06-2026 - Het verschil tussen een autistische en een narcistische partner
15-06-2026 - Ggz moet niet alleen klachten behandelen, maar levens ontwerpen
15-06-2026 - De helpende hand
15-06-2026 - Verslaving bij mensen met een LVB: herkennen wat je niet direct ziet
15-06-2026 - Gekkenkennis
15-06-2026 - Probleemkinderen
15-06-2026 - Kan het maken van een fim helpen bij het verwerken van trauma?
15-06-2026 - De bibliotheek
10-06-2026 - Erken, help en compenseer gevolgen voor jongeren ZIKOS
09-06-2026 - “Geef patiënt meer invloed op de contractering”
08-06-2026 - Netwerkzorg implementeren
05-06-2026 - Meer kans op PTSS bij diabetes
04-06-2026 - Onderzoek econometrist: poh-ggz heeft geen positief effect op de zorg

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Nederlandse Onderwijspremie voor suïcidepreventie

  • NZa: bezwaren tegen ggz-tarieven ongegrond

  • Beestachtige ggz

    van de redactie
  • Waarom praten over mentale gezondheid niet genoeg is

    door Mathijs van Meerkerk
  • Eerste Hulp Bij Mentale Ongemakken

    Johan Atsma in gesprek met Esther Verhoek

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio