overzicht

Last Man Standing: protestactie voor betere geestelijke gezondheidszorg

Gepubliceerd: 16-10-2023

Afgelopen zaterdag protesteerde MIND in Utrecht voor betere geestelijke gezondheidszorg en meer aandacht voor mentale gezondheid. Dat deed de cliëntenkoepel samen met bijna 100 mensen die zes uur lang op palen stonden op het Jaarbeursplein. De oproep van MIND aan de politiek luidt: verbeter het zorgstelsel en verkort de wachttijden in de ggz. In totaal haalden de deelnemers aan de actie 14.264 Euro op dat MIND besteedt aan meer voorlichting over psychische klachten.
Het was de zevende keer dat MIND Last Man Standing organiseerde.

Mentale crisis

Volgens MIND laten de cijfers al jaren zien dat steeds meer mensen worstelen met psychische klachten; een kwart van de volwassen Nederlands en de helft van de jongeren. Terwijl de toegang tot zorg steeds verder afneemt; 80.000 mensen wachten op dit moment op volwassen-ggz en 1 op de 5 mensen mijden zorg door de kosten ervan. Vaak worden mensen zelfs de toegang tot een behandeling geweigerd. Door de vele eigen bijdragen wordt de zorg bovendien voor steeds meer mensen onbetaalbaar. En het recht om een passende behandelaar te vinden, wordt ons ontnomen. Dat moet veranderen. MIND vindt dat er sprake is van een crisis en dat de overheid moet ingrijpen.

Geestelijke gezondheid als speerpunt in de verkiezingen

In de aanloop naar de komende verkiezingen wil MIND de Nederlandse politici oproepen om geestelijke gezondheid van jongeren en volwassenen tot prioriteit te maken. Afgelopen zaterdag dus samen met mensen die uit ervaring (bij zichzelf of bij naasten) weten hoe essentieel mentale gezondheid is. Zes uur lang protesteerden zij door op een verhoging te staan, een enorme prestatie.  Veel deelnemers namen een zelfgemaakt protestbord mee met daarop een tekst wat zij nodig vinden: “Ik sta voor kortere wachttijden en voor toegankelijke zorg voor iedereen. “ “Doorbreek de stilte.” “Voor rouw na zelfdoding. Omdat missen geen einddatum kent.” “Meer aandacht voor de impact van het opgroeien met een psychische kwetsbare/verslaafde ouder.”

Petitie

Dienke Bos, directeur van MIND: “Na vandaag stopt onze actie niet. Iedereen kan zijn stem laten horen door onze petitie ‘Niemand mag onnodig psychisch lijden’ te tekenen. Mentale gezondheid is van ons allemaal, maar teveel mensen krijgen niet de zorg die ze nodig hebben. Als we het zorgstelsel beter inrichten, kan veel leed worden voorkomen. De petitie gaan we in december aanbieden aan de formateur van het nieuwe kabinet en alle leden van de nieuwe Tweede Kamer.”

Bron: Persbericht MIND

-----------------------------------------------------------------------------------------

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op de gratis nieuwsbrief dan iets voor jou! GGZ Totaal verschijnt tweemaal per maand en behandelt onderwerpen over alles wat met de ggz te maken heeft, onafhankelijk en niet vooringenomen.

Abonneren kan direct via het inschrijfformulier, opgeven van je mailadres is voldoende. Of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines.

Overig nieuws


18-05-2026 - Hakken
18-05-2026 - Van vastlopen door autisme naar een passende baan
18-05-2026 - Lekker depressief zijn
18-05-2026 - Het veranderende vrouwenbrein
18-05-2026 - Heus
18-05-2026 - Mijn broeders hoeder, naar een gezelschappelijke psychiatrie
18-05-2026 - Alles wat we (willen) weten over verouderen met autisme
18-05-2026 - Liefdeswonden, los komen en jezelf hervinden na een toxische relatie
18-05-2026 - De bibliotheek
15-05-2026 - Beleidstoets mentale gezondheid voor lokale samenwerking en beleid
15-05-2026 - Intensieve vierde onderhandeling voor cao ggz
15-05-2026 - Onderzoek Breaking barriers naar autisme op school en werk van start
13-05-2026 - ‘De dag dat...’ over depressie, PTSS en online shaming
11-05-2026 - Mentale toestand tieners bepalend voor hun volwassen leven
08-05-2026 - Handreiking rol psycholoog in multidisciplinaire teams
07-05-2026 - Technologie helpt autistische kinderen bij contact
06-05-2026 - Kinderen halen weinig steun uit ouders of vrienden na huiselijk geweld
05-05-2026 - Kans op angststoornissen door overactief immuunsysteem
04-05-2026 - Met z’n allen!
04-05-2026 - Hulpverlening of probleemverlening?
04-05-2026 - Wanneer helpt een klinische opname bij een depressie echt
04-05-2026 - Spiegel zonder gezicht
04-05-2026 - Niet veilig thuis. Herstellen van trauma in je jeugd
04-05-2026 - Muziek als zelfmedicatie
04-05-2026 - De bibliotheek
30-04-2026 - Vraag subsidie aan voor domeinoverstijgende aanpak ggz
30-04-2026 - Nieuwe handreiking zelfmanagement bij autisme
29-04-2026 - Aanjaagfinanciering voor project wachttijden jeugd-ggz
28-04-2026 - Niels Mulder in bestuur Akwa GGZ
24-04-2026 - Zorginstituut publiceert patiëntervaringen ggz
23-04-2026 - Inspecties: Toegang psychische zorg schiet tekort voor asielzoekers

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Hakken

    van de redactie
  • Van vastlopen door autisme naar een passende baan

    door Stienke de Jager
  • Lekker depressief zijn

    column van Mathijs van Meerkerk
  • Het veranderende vrouwenbrein

    (advertentie)
  • Heus

    een gedicht van Josine Schuilenburg

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio