overzicht

Nieuwe directies voor branchevereniging en cliëntenkoepel

Bos en Pepers

Gepubliceerd: 01-03-2023

Het bestuur van de Nederlandse ggz heeft Jeroen Pepers benoemd als nieuwe directeur van de Nederlandse ggz. Bij MIND werd Nienke Bos tot directeur-bestuurder benoemd.

Peper volgt in deze positie Veronique Esman op die per 1 januari 2023 directeur van de Nederlandse Vereniging voor Ziekenhuizen is. Pepers is sinds 2016 directeur van Aedes, vereniging van woningcorporaties. Hij werkte daarvoor als directeur van het Arbeidsmarkt en Opleidingsfonds (A+O) gemeenten en eerder bij de Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland. Hij was 8 jaar lid van de Raad van Toezicht stichting Jeugdgezondheidszorg Zuid-Holland West. Pepers studeerde Sociaal Recht en Internationaal Recht aan de Universiteit van Utrecht. Pepers Pepers start per 1 mei als directeur bij de Nederlandse ggz.

Ook cliëntenkoepel MIND krijgt een nieuwe bestuurder: met ingang van 1 juni a.s. wordt Dienke Bos de nieuwe directeur-bestuurder. Zij volgt Marjan ter Avest op, die in december 2022 afscheid van MIND nam. Bos is van origine neurowetenschapper en was de afgelopen jaren uitvoerend directeur van het grootschalige onderzoeksprogramma YOUth aan de Universiteit van Utrecht en het UMC Utrecht. 
Volgens MIND blijkt uit Bos’ loopbaan blijkt een grote betrokkenheid bij mensen met een psychische kwetsbaarheid en hun naasten. In haar wetenschappelijke carrière richtte zij zich aanvankelijk vooral op het vergroten van inzicht in de ontwikkeling van gedrag, cognitie en neurobiologie bij kinderen en jongeren. Later ging Bos zich meer bezighouden met mensen die zelf of als naaste te maken hebben met psychische klachten en de impact die dat op hen heeft.

’Verdere ontwikkeling van vereniging als netwerkorganisatie’

Ruth Peetoom, bestuursvoorzitter van de Nederlandse ggz, is blij met de komst van Pepers: “Met Jeroen Pepers krijgt de vereniging een ervaren directeur die zijn sporen verdiend heeft met het leiding geven aan een branchevereniging. Hij heeft kennis van de zorg, begrijpt de complexiteit van de ggz-sector en wil zich daar graag verder in verdiepen en voor de ggz van betekenis zijn. Jeroen is samenwerkingsgericht en toegankelijk. Samen met de leden en de professionals van de vereniging wil hij verder werken aan het versterken van de netwerkgedachte en de verdere ontwikkeling van de vereniging als netwerkorganisatie.”

Jeroen Pepers: “Ik kijk uit naar mijn start bij de Nederlandse ggz, een branchevereniging volop in beweging, die de omslag maakt naar een hedendaagse netwerkvereniging. Voor mij is het belangrijk dat mijn werk maatschappelijke waarde toevoegt. De ggz-sector is een prachtige branche die het meer dan waard is om met elkaar het maatschappelijke verschil te maken.”

Blijvende inzet voor het belang van psychische gezondheid

Wilma van der Scheer, voorzitter raad van toezicht MIND: “Dienke Bos past uitstekend bij MIND. Zij is een inhoudelijk deskundig, mensgerichte directeur-bestuurder die óók gewend is resultaatgericht te werken. Dat laatste is belangrijk, want het gaat niet goed met het mentale welzijn van veel mensen. Onder leiding van Bos kan MIND zich met veel energie en betrokkenheid blijven inzetten voor het belang van psychische gezondheid en de belangen van mensen met psychische en psychosociale klachten en hun naasten. We zijn dan ook zeer verheugd dat Dienke Bos als nieuwe directeur-bestuurder MIND komt versterken.”  

Dianne Burger blijft tot 1 juni waarnemend directeur-bestuurder, naast haar functie als manager MIND Korrelatie. Simone Melis zal met ingang van 1 maart de nieuwe functie van adjunct-directeur Belangenbehartiging gaan vervullen. Melis is al enige jaren manager van de afdeling Beleid van MIND en heeft zich daarin bewezen als een effectieve en creatieve belangenbehartiger. 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op de gratis nieuwsbrief dan iets voor jou! GGZ Totaal verschijnt tweemaal per maand en behandelt onderwerpen over alles wat met de ggz te maken heeft, onafhankelijk en niet vooringenomen.

Abonneren kan direct via het inschrijfformulier, opgeven van je mailadres is voldoende. Of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines.

Overig nieuws


20-08-2026 - Dashboard Ernstige Psychiatrische Aandoeningen beschikbaar
19-08-2026 - Martine van Dongen-Boomsma bijzonder hoogleraar Mentale ontwikkeling
19-08-2026 - Ouders Milou vragen rechter om namen ondertekenaars euthanasiebrief
17-08-2026 - Vijf ingrepen om zorg voor ernstige psychische aandoeningen te verbeteren
24-07-2026 - MIND: gebrek aan passende zorg voor groep jonge vrouwen
23-07-2026 - Onderzoek naar meerwaarde verkennend gesprek
16-07-2026 - Onderzoek naar slaap- en cognitieve problemen bij mensen met een depressie
14-07-2026 - Evaluatie Versnellers-aanpak van wachttijden in ggz
13-07-2026 - Zelfscan voor laagdrempelige steunpunten
07-07-2026 - NVvP initieert herziene richtlijn Verplichte zorg in de ggz
06-07-2026 - Dashboard wachttijden ggz openbaar
03-07-2026 - Dilemma’s bij AI in de psychologie
02-07-2026 - Nederlandse Onderwijspremie voor suïcidepreventie
01-07-2026 - NZa: bezwaren tegen ggz-tarieven ongegrond
29-06-2026 - Beestachtige ggz
29-06-2026 - Waarom praten over mentale gezondheid niet genoeg is
29-06-2026 - Eerste Hulp Bij Mentale Ongemakken
29-06-2026 - De oerpijn van trauma
29-06-2026 - Het gezoem
29-06-2026 - Rondspoken in de geest
29-06-2026 - De bibliotheek
26-06-2026 - Ggz-instellingen starten gezamenlijke flexibele schil
25-06-2026 - Nieuwe bestuursleden NVA
24-06-2026 - NIP-plan voor mentaal sterke generatie
23-06-2026 - MIND: Exclusiecriteria nog steeds op grote schaal toegepast
19-06-2026 - Recordaantal gesprekken bij de Luisterlijn
18-06-2026 - ECT blijkt ook in praktijk goed te werken
17-06-2026 - Autisme is veel meer dan DNA
16-06-2026 - Website voor professionals over dwingende controle
15-06-2026 - Oranjegekte
15-06-2026 - Het verschil tussen een autistische en een narcistische partner

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Dashboard Ernstige Psychiatrische Aandoeningen beschikbaar

  • Martine van Dongen-Boomsma bijzonder hoogleraar Mentale ontwikkeling

  • Ouders Milou vragen rechter om namen ondertekenaars euthanasiebrief

  • Vijf ingrepen om zorg voor ernstige psychische aandoeningen te verbeteren

  • MIND: gebrek aan passende zorg voor groep jonge vrouwen

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio