overzicht

Branchevereniging 'De Nederlandse GGZ' neemt afscheid van Jacobine Geel

Jacobine Geel

Gepubliceerd: 13-10-2021

Op 1 oktober nam Branchevereniging ’De Nederlandse GGZ’ afscheid van Jacobine Geel, die acht jaar lang als voorzitter de vereniging  heeft geleid. Zij droeg de voorzittershamer op 1 september van dit jaar over aan Ruth Peetoom. Met een feestelijk afscheidssymposium over het onderwerp ‘Waardevol besturen’ bedankten ’De Nederlandse GGZ’ haar voor al haar inspanningen voor de vereniging en de geestelijke gezondheidszorg.

Tijdens het symposium, gepresenteerd door Pauline Meurs, gaven diverse sprekers hun visie op de ontwikkelingen in de geestelijke gezondheidszorg en de zorg in het algemeen. Daarbij memoreerden ze uiteraard met veel persoonlijke ervaringen en kwinkslagen de bijdragen van Jacobine Geel hieraan.

‘Waardevol besturen’ werd gezien als verantwoordelijkheid nemen voor de toekomst en voor een inclusieve samenleving. Covid heeft de kwetsbaarheid in de samenleving versterkt, en het is nodig om met elkaar hierover steeds het moedige gesprek aan te gaan, ook wanneer de aandacht (op de korte termijn) dominant ergens anders heengaat. Waardevol besturen is gericht op het oplossen van structurele problemen, zodat er (weer) vertrouwen ontstaat.

Waarden als medemenselijkheid, waardigheid, zorgzaamheid, kwetsbaarheid werden door diverse sprekers geassocieerd met ‘waarde-vol’ besturen. Waarbij de vraag werd gesteld: van wie zijn die waarden dan? Waarden zijn van ons allemaal, we verbinden onze persoonlijke waarden met de waarden van de sector waarin wij werken. Hoe gaan we dan daarbij om met de spanning die kan ontstaan tussen zorgprofessionals en bestuurders? Bij waardevol besturen is het van belang om steeds de twee kanten van de medaille naast elkaar te wegen, en als bestuurder met dit spanningsveld om te gaan. Dit vraagt van bestuurders ook dat zij een zekere mate van ambivalentie kunnen hanteren en verdragen, en kunnen blijven zoeken en denken naar een uitweg uit dilemma’s.

         ----------------------------------------
Lees hier ons interview met Jacobine Geel van afgelopen maart

         ----------------------------------------

Verschillende sprekers refereerden ook aan de toegevoegde waarde van ‘frictie’ en om daarbij gezamenlijk te willen wegen wat van waarde is. Daarbij is het van belang om over grenzen van disciplines heen te kijken en over de grenzen heen te bewegen om elkaar te vinden. Als voorbeelden van hoe sectoren van elkaar kunnen leren werden genoemd het inzetten van ervaringsdeskundigen in de geestelijke gezondheidszorg, en het nauw samenwerken met de familie van cliënten uit de verstandelijke gehandicaptenzorg.

Uiteraard gaven sprekers ook de nodige aandacht aan de plek van mentale gezondheid in de samenleving, en het mentaal vriendelijker maken van de samenleving. Gememoreerd is het boek ‘Mentale vooruitgang’, waar Jacobine Geel aan heeft meegewerkt.

Aansluitend was er gelegenheid om tijdens een receptie een persoonlijk woord te richten tot Jacobine Geel. Onder anderen Stephan Valk, Veronique Esman, André Rouvoet en Paul Blokhuis maakten daar gebruik van.

Bron: De Nederlandse GGZ

-----------------------------------------------------------------------------------------

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op de gratis nieuwsbrief dan iets voor jou! GGZ Totaal verschijnt tweemaal per maand en behandelt onderwerpen over alles wat met de ggz te maken heeft, onafhankelijk en niet vooringenomen.

Abonneren kan direct via het inschrijffomulier, Opgeven van je mailadres is voldoende.
Of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines.

Overig nieuws


07-08-2022 - Of antidepressiva werken vanwege een serotoninetekort is helemaal de vraag
07-08-2022 - Herkennen mensen met autisme emoties slechter dan anderen? Dat is nog even de vraag.
07-08-2022 - Intensief Behandelteam kan opname verkorten of voorkomen
07-08-2022 - Eetproblemen bij jonge kinderen
07-08-2022 - Werken met pubers en hun ouders
07-08-2022 - 'Ik en de ggz': schrijf je verhaal!
07-08-2022 - Bloed-hersenbarriére speelt rol bij erfelijke vorm van frontotemporale dementie
07-08-2022 - Moeten we de diagnose ‘borderline’ niet schrappen?
07-08-2022 - Een ‘verslavingsgevoelige persoonlijkheid’. Bestaat dat?
07-08-2022 - Over psychoses en de rol van de buurt waarin je opgroeit
07-08-2022 - Ex-medewerkers Emergis: 'Sluiting afdeling was gevolg van totaal verziekte werksfeer'
04-08-2022 - Hoogleraar Levensbeschouwing en geestelijke volksgezondheid: Freud en Foucault centraal in onderzoek
26-07-2022 - Narcisme
26-07-2022 - Levend Verlies - Blijvend Verdriet
25-07-2022 - Elektro-acupunctuur als alternatieve behandeling bij depressie met slapeloosheid
25-07-2022 - Vermoeidheid door Long-Covid leidt tot angst, depressie en apathie. Of andersom.
25-07-2022 - Binnen ggz opnieuw verzet tegen aanleveren van gegevens over behandeling
19-07-2022 - MIND maakt zich zorgen over voortbestaan vrije artsenkeuze
18-07-2022 - Cognitieve Gedragstherapie: een effectieve interventie bij psychose
15-07-2022 - Effect esketamine vergeleken met ECT bij ernstige depressies
14-07-2022 - Vijf nieuwe websites met onafhankelijke informatie over psychofarmaca
14-07-2022 - App helpt mensen met borderline-problematiek emoties eerder te herkennen
14-07-2022 - Wisselende ervaringen met gebruik zorgstandaarden
13-07-2022 - Sommige kwetsbare groepen harder geraakt door coronapandemie
12-07-2022 - Bijna 150 duizend 15-plussers ondervonden mentale problemen door pesten
12-07-2022 - 'Versneller' moet bijdrage leveren aan kortere wachttijd in de ggz
12-07-2022 - Gebruik ADHD-medicatie zonder recept gangbaar onder studenten, ondanks risico's
11-07-2022 - Een stap dichter bij de erkenning van complex trauma
11-07-2022 - Over de ontwikkeling van slaap en depressie bij adolescenten
11-07-2022 - De poh-ggz in de schijnwerpers
11-07-2022 - Verwaarlozing en zorgtekort

Laatste nieuws

Tagcloud


  • adhd
  • autisme
  • corona
  • dementie
  • depressie
  • financiering
  • jeugd ggz
  • jeugdzorg
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Onze Facebook pagina

Contactgegevens

info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Of antidepressiva werken vanwege een serotoninetekort is helemaal de vraag

  • Herkennen mensen met autisme emoties slechter dan anderen? Dat is nog even de vraag.

  • Intensief Behandelteam kan opname verkorten of voorkomen

  • Eetproblemen bij jonge kinderen

    (Adv.)
  • Werken met pubers en hun ouders

    (Adv.)

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2022 - GGZ Totaal
Inloggen | Sitehand - Professionele vormgeving | Ziber - Responsive of Adaptive? | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio