overzicht

Gemeente Tilburg analyseert doelgroep 'verwarde personen' achter E33-meldingen

Verward 1

Gepubliceerd: 28-05-2018

Een E33 melding wordt door de politie gedaan als er een incident plaatsvindt rondom een ’verward persoon’. Op grond van deze registratie is de laatste jaren de indruk ontstaan dat het aantal ’verwarde personen’ toeneemt. Tegelijkertijd wordt regelmatig geconstateerd dat onder de E33-meldingen een brede groep valt en dat ’verward gedrag’ een onduidelijk begrip is.

Om een beeld te krijgen van de overlast door personen met verward gedrag heeft de gemeente Tilburg de politiemeldingen (E33) uit de regio Hart van Brabant geanalyseerd.
Eens te meer blijkt uit de analyse dat ’’verward gedrag” onder de E33-melding niet een homogene groep betreft. Wie vallen er in de doelgroep, zijn deze mensen bekend en zo ja, bij welke partners?

De persoon achter de E33 melding

Bij de analyse is niet alleen gekeken naar het aantal, maar vooral ook naar de omschrijving en afhandeling van de meldingen. Ging het inderdaad om een persoon met verward gedrag, wat waren de kenmerken, was de persoon bekend bij de gemeente of andere partners, is er een zorgmelding gemaakt?

De door de politie aangeleverde data is hiervoor onder meer vergeleken met gemeentelijke systemen, zoals die van het Zorg en Veiligheidshuis.

Wel of geen zorgmelding

Uit de analyse kwam naar voren dat er niet altijd een zorgmelding gemaakt wordt. In overleg met de politie zijn de afspraken hierover aangescherpt.

Er is een pilot gestart waarbij de politie dagelijks alle E33 meldingen van Hart van Brabant inleest en waar nodig een zorgmelding opmaakt voor het kennisknooppunt in het Zorg- en Veiligheidshuis.

Bewuste keuze om geen zorgmelding, maar wel E33 melding te doen

In sommige gevallen koos de politie er ook bewust voor geen zorgmelding op te maken. Zo had één persoon zeventien registraties, maar was nooit aangemeld bij het Zorg en Veiligheidshuis. Bij navraag bleek het om iemand te gaan die regelmatig de politie belde om diensten aan te bieden als helderziende bij het oplossen van strafbare feiten. De politie zag dit niet als overlast en had ook geen zorgen over de persoon. De telefoontjes werden alleen wel elke keer vastgelegd als E33 melding.

Registratie afspraken en evaluatie

Aan de hand van gesprekken met medewerkers van het kennisknooppunt in het Zorg- en Veiligheidshuis zijn er afspraken gemaakt over de wijze van registreren.

Daarnaast zijn er evaluatiemomenten ingelast over de samenwerking met partijen waar zij naar doorverwijzen. Met name als het gaat om personen met meerdere meldingen.

Aanscherpen werkafspraken

Instellingen die een zorgmelding doorkrijgen is gevraagd wat zij doen en/of nodig hebben om toekomstige meldingen te voorkomen. Op basis van de uitkomsten worden de werkafspraken in de keten verder aangescherpt.

Advies Schakelteam

Naar aanleiding van de Tilburgse analyse adviseert het Schakelteam andere regio’s om ook samen met partners, vanuit meerdere bronnen en met lokale cijfers, politiemeldingen te analyseren. Het geeft niet alleen een beter beeld van de (lokale) doelgroep, maar is ook een hulpmiddel bij het realiseren van een goedwerkende aanpak. 

Bron: VNG / Nieuwsbrief Schakelteam

 

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op het gratis maandelijkse e-magazine dan iets voor jou! Abonneren kan direct via het inschrijffomulier, of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines

Overig nieuws


22-05-2026 - Onderzoek naar rol van ggz-agogen en verpleegkundigen in gebiedsteams
21-05-2026 - Veel mentale klachten op de werkvloer
20-05-2026 - Campagne moet mythen over psychose ontkrachten
19-05-2026 - MIND: data in de ggz moeten extra worden beveiligd
18-05-2026 - Hakken
18-05-2026 - Van vastlopen door autisme naar een passende baan
18-05-2026 - Lekker depressief zijn
18-05-2026 - Het veranderende vrouwenbrein
18-05-2026 - Heus
18-05-2026 - Mijn broeders hoeder, naar een gezelschappelijke psychiatrie
18-05-2026 - Alles wat we (willen) weten over verouderen met autisme
18-05-2026 - Liefdeswonden, los komen en jezelf hervinden na een toxische relatie
18-05-2026 - De bibliotheek
15-05-2026 - Beleidstoets mentale gezondheid voor lokale samenwerking en beleid
15-05-2026 - Intensieve vierde onderhandeling voor cao ggz
15-05-2026 - Onderzoek Breaking barriers naar autisme op school en werk van start
13-05-2026 - ‘De dag dat...’ over depressie, PTSS en online shaming
11-05-2026 - Mentale toestand tieners bepalend voor hun volwassen leven
08-05-2026 - Handreiking rol psycholoog in multidisciplinaire teams
07-05-2026 - Technologie helpt autistische kinderen bij contact
06-05-2026 - Kinderen halen weinig steun uit ouders of vrienden na huiselijk geweld
05-05-2026 - Kans op angststoornissen door overactief immuunsysteem
04-05-2026 - Met z’n allen!
04-05-2026 - Hulpverlening of probleemverlening?
04-05-2026 - Wanneer helpt een klinische opname bij een depressie echt
04-05-2026 - Spiegel zonder gezicht
04-05-2026 - Niet veilig thuis. Herstellen van trauma in je jeugd
04-05-2026 - Muziek als zelfmedicatie
04-05-2026 - De bibliotheek
30-04-2026 - Vraag subsidie aan voor domeinoverstijgende aanpak ggz
30-04-2026 - Nieuwe handreiking zelfmanagement bij autisme

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Onderzoek naar rol van ggz-agogen en verpleegkundigen in gebiedsteams

  • Veel mentale klachten op de werkvloer

  • Campagne moet mythen over psychose ontkrachten

  • MIND: data in de ggz moeten extra worden beveiligd

  • Hakken

    van de redactie

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio