overzicht

Live-beelden van zelfverminking mogen van Facebook op het web

ehealth 4

Gepubliceerd: 23-05-2017

Gebruikers van Facebook mogen pogingen tot zelfverminking livestreamen op het sociale medium. Dat blijkt uit geheime regels en richtlijnen voor het modereren van berichten op het medium. Dat schrijft Nu.nl, dat zich daarbij baseert op een artikel in The Guardian van afgelopen zondag.

De Guardian had meer dan honderd interne handleidingen en andere documenten bekeken die duidelijkheid geven over het ’geheime’ moderatie-beleid van Facebook. Naast regelingen voor zelfverminking bestaan er ook richtlijnen voor kannibalisme, wraakporno, dierenmisbruik en abortussen.

Het livestreamen van pogingen tot zelfverminking wordt toegestaan omdat de website ”geen mensen wil censureren of straffen die in nood zijn”. Op deze manier zou er nog hulp geboden kunnen worden.

Beelden van abortussen zijn toegestaan indien er geen naakt op te zien is en foto’s van dierenmisbruik mogen worden gedeeld, blijkt uit de documenten. Alleen in extreme gevallen van dierenmishandeling wordt een foto als schokkend gemarkeerd. De beelden worden toegestaan om ”bewustzijn te creëren en om dit te veroordelen”.

Specifieke bedreigingen aan personen worden ook niet toegestaan. ”Iemand schiet Trump neer”, wordt als voorbeeld genoemd van iets wat niet mag. Het is in sommige gevallen echter wel toegestaan om een ’bredere’ bedreiging te plaatsen zoals: ”Om de nek van een bitch te breken, moet je alle druk op het midden van haar keel zetten”.

Frustratie

In een van de documenten staat dat mensen zich zo gedragen ”om hun frustratie kwijt te kunnen op het internet” en dat zij zich ”veilig voelen” om dat te doen op Facebook. Dit zou deels komen omdat het gaat om een ”bedreiging” via apparaten in plaats van een uitspraak in iemands gezicht. ”Mensen uiten vaak hun minachting of meningsverschil door op te roepen tot geweld op een grappige en onserieuze wijze.”

Facebook ligt al langer onder vuur om het vaak onduidelijke beleid over wat wel en niet wordt geaccepteerd op de website. Zo wordt het netwerk gezien als een nieuwsmedium dat censuur toepast op publicaties van gebruikers.

Vietnamoorlog

Zo kwam het sociale medium onlangs in opspraak vanwege het verwijderen van video’s over politiegeweld in de VS, historische foto’s van onder meer de Vietnamoorlog en het verwijderen van activistisch materiaal van de Amerikaanse burgerbeweging Black Lives Matter.

Uit de documenten die The Guardian kon bekijken blijkt dat de regels zijn aangepast om ”nieuwswaardige uitzonderingen” toe te staan.

Meer personeel

Een woordvoerder van het sociale netwerk reageert op de kritiek, door te wijzen op een eerdere aankondiging om drieduizend nieuwe mensen voor het moderatieteam aan te nemen. Daarbij wil Facebook ook betere middelen ontwikkelen om de community te beheren.

Bron: Nu.nl

Overig nieuws


26-03-2026 - Geen invloed van stress of eenzaamheid op ontwikkelen kanker
25-03-2026 - Verbeterde zorgstandaard Herstelondersteuning
25-03-2026 - GGZe en VGZ sluiten meerjarencontract
24-03-2026 - Nieuwe bestuurder Zorg & Veiligheid bij de Nederlandse ggz
24-03-2026 - GGZ inGeest opent beweegpad in naastgelegen bos
23-03-2026 - Niet voor het geld, maar voor de mensen
23-03-2026 - Oprecht en diepgaand over stemmen in je hoofd
23-03-2026 - Kinderen leren over emoties
23-03-2026 - Sociale informatieverwerking: inzicht in een complex proces
23-03-2026 - De Avondval
23-03-2026 - Webinar-serie: Emoties belichamen
23-03-2026 - Littekens Uit Je Jeugd
23-03-2026 - Ethiek in de psychiatrie: omgaan met dilemma’s in de dagelijkse praktijk
23-03-2026 - De bibliotheek
20-03-2026 - Sander Baljé directeur Mentale gezondheid & ggz op ministerie VWS
19-03-2026 - LVVP keert zich tegen kabinetsplannen voor niet-gecontracteerde zorg
17-03-2026 - Inge Scholing in bestuur Tactus
16-03-2026 - Waarborgfonds: matige vooruitzichten in ggz
13-03-2026 - Zeven soorten spanning en hun invloed op aandoeningen
11-03-2026 - Kun je behoefte aan regionale cruciale ggz voorspellen?
10-03-2026 - Zorgstandaard Afbouwen psychofarmaca
10-03-2026 - ZonMw beloont innovaties in de ggz
10-03-2026 - Phitaal vraagt faillissement aan
09-03-2026 - Klare taal
09-03-2026 - Muziek als instrument om psychisch lijden bespreekbaar te maken
09-03-2026 - Milo’s wonderlijke reis met de brein trein: een verhaaltje dat je op het goede spoor helpt
09-03-2026 - Het is mooi geweest!
09-03-2026 - Witte veren
09-03-2026 - Loenatik meets Cuckoo’s nest komt niet goed uit de verf
09-03-2026 - Bieke – ABDOMENS
09-03-2026 - Publieksdag Cluster C

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Geen invloed van stress of eenzaamheid op ontwikkelen kanker

  • Verbeterde zorgstandaard Herstelondersteuning

  • GGZe en VGZ sluiten meerjarencontract

  • Nieuwe bestuurder Zorg & Veiligheid bij de Nederlandse ggz

  • GGZ inGeest opent beweegpad in naastgelegen bos

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio