overzicht

‘Gebruiksvriendelijkheid GGZ-epd’s ondermaats’

Gepubliceerd: 08-04-2015

Veel medewerkers van geïntegreerde ggz-instellingen en forensische zorgorganisaties zijn ontevreden over het epd waar zij dagelijks mee werken. Met name de gebruiksvriendelijkheid laat te wensen over. Dat blijkt uit de eerste resultaten op EPDmeter.nl van de Zorginformatiegroep op basis van ruim 600 gebruikersbeoordelingen.

Het initiatief EPDmeter.nl laat zorgprofessionals hun epd-pakket beoordelen op gebruiksvriendelijkheid, compleetheid van het dossier, productieregistratie en ondersteuning. Door de mening van de individuele zorgprofessionals transparant te maken wil EPDmeter twee doelen bereiken: de invloed van zorgprofessionals op epd-dienstverlening vergroten en de gebruiksvriendelijkheid en kwaliteit van epd-systemen verhogen.

 

Gebruiksvriendelijkheid

Op de website geven zorgprofessionals een beoordeling van het epd waarmee zij in hun instelling werken. Jorrit Spee van de Zorginformatiegroep legt uit: ’Bij de beoordeling vragen we medewerkers ook naar de achtergrond van hun beoordeling. Het onderdeel gebruiksvriendelijkheid wordt door veel zorgprofessionals van geïntegreerde ggz-instellingen en forensische zorgorganisaties als onvoldoende beoordeeld. Zij klagen vooral over de vele handelingen die nodig zijn om een resultaat te bereiken, over trage systemen die vastlopen en over de onlogische opbouw van de software. Hierbij dient te worden opgemerkt dat bij de interpretatie van de resultaten rekening gehouden moet worden met het feit dat ontevreden medewerkers gemotiveerder zullen zijn om een beoordeling in te voeren dan tevreden medewerkers. Over de compleetheid van het dossier, de productieregistratie en de ondersteuning zijn medewerkers over het algemeen meer tevreden.’ Vooral de ondersteuning vanuit de eigen organisatie wordt volgens Spee als zeer positief ervaren. ’Zorgprofessionals noemen de ondersteunende diensten deskundig en vinden dat zij verstand hebben van de dagelijkse praktijk. Dat is overigens een punt waar de epd-leveranciers minder goed scoren. Tot slot worden ook de vele mogelijkheden die epd-systemen bieden geprezen, dit gaat wel gelijk op met opmerkingen over onoverzichtelijkheid.’

 

Onderzoek

EPDmeter.nl draait nu twee maanden en leverde tot nu toe ruim 600 beoordelingen op. Echte resultaten kan Spee nog niet geven, maar hij ziet wel trends ontstaan zoals de besproken tegenvallende gebruiksvriendelijkheid. ’We blijven ervaringen verzamelen totdat onze doelen zijn bereikt. We werken er hard aan om voor de zomervakantie 1000 beoordelingen te verzamelen. De data wordt momenteel in samenwerking met de Universiteit Utrecht onderzocht en rond de zomer zullen we de resultaten daarvan delen.’

 

Onvrede over zis/epd

De onvrede over ggz-systemen is niet nieuw. Ook M&I/Partners ontdekte dat de grote, geïntegreerde ggz-instellingen ontevreden zijn over hun epd. ’Toch stappen ze niet over naar een andere leverancier omdat dit veel geld en energie kost en ze er weinig mee opschieten’, stelden Bart Groothuis en Joren Roelofs van M&I/Partners in een marktoverzicht. Dat een zorgorganisatie weinig opschiet met een overstap wordt door de eerste 600 beoordelingen op EPDmeter niet onderbouwd: ’Dit overzicht laat namelijk zien dat er wel degelijk epd-systemen zijn die door de eindgebruikers als goed worden beoordeeld’, zegt Spee.

 

Bron: Zorgvisie / Mark van Dorresteijn

Overig nieuws


05-10-2026 - Ggz gaat massaal aan AI, maar niet altijd verstandig
05-10-2026 - Kabinet neemt ggz op de schop
02-10-2026 - Onderzoeksagenda voor de ggz
01-10-2026 - MIND onderzoekt lange en complexe ggz-trajecten
28-09-2026 - Werk en psychische kwetsbaarheid
28-09-2026 - Kwetsbaar op eigen risico
28-09-2026 - Maskeren, camoufleren of compenseren van autisme?
28-09-2026 - Kinderspel
28-09-2026 - Pedofilie: een beladen onderwerp dat vraagt om professionele kennis
28-09-2026 - Een bundel ervaringen, de bipolaire stoornis van verschillende kanten belicht
28-09-2026 - Live online congres: Bij WAISe van Intelligentie
28-09-2026 - Kwetsbaar begin
28-09-2026 - De bibliotheek
25-09-2026 - Sterk door Werk verlengd tot 2030
24-09-2026 - Weinig beweging in cao-onderhandelingen
23-09-2026 - Exposuretherapie voor ouderen bij poh-ggz
22-09-2026 - De Groene GGZ-campagne: ontstressen in natuur
21-09-2026 - Leefstijlinterventie voor kinderen met psychische klachten
18-09-2026 - Eus van Someren ontvangt JJ Groen Prijs 2026
17-09-2026 - Eerste reactie van de Nederlandse ggz op Miljoenennota
16-09-2026 - Handreiking LVB in de ggz
15-09-2026 - Eerste stap naar landelijk dekkend aanbod vroege psychosezorg
14-09-2026 - Broodnodige andere kijk
14-09-2026 - Middelbare mannen praten met voetbal minder moeizaam over mentaal
14-09-2026 - Waarom alcohol bij autisme regelmatig een valkuil is
14-09-2026 - Ik ben alle Mathijsen die mogelijk zijn
14-09-2026 - dat er iets is
14-09-2026 - Eetbuien en gewichtproblematiek
14-09-2026 - Wat psychisch lijden is
14-09-2026 - Deze film maakt psychoses invoelbaar
14-09-2026 - De bibliotheek

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Ggz gaat massaal aan AI, maar niet altijd verstandig

  • Kabinet neemt ggz op de schop

  • Onderzoeksagenda voor de ggz

  • MIND onderzoekt lange en complexe ggz-trajecten

  • Werk en psychische kwetsbaarheid

    van de redactie

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio