overzicht

'Samen Sterk Zonder Stgma' dreigt subsidie kwijt te raken

samen sterk zonder stigma

Gepubliceerd: 30-06-2021

Het voortbestaan van Samen Sterk zonder Stigma, de organisatie die zich al 10 jaar met vele maatschappelijke partijen inzet voor destigmatisering van psychische aandoeningen, wordt ernstig bedreigd. Dat schrijft de organisatie in een persbericht. De huidige projectsubsidie stopt en een aanbesteding van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) is aan een andere partij gegund.
Het persbericht: ”Hierdoor dreigt een aantoonbaar effectief programma tegen stigma te verdwijnen. Een programma dat een unieke methode ontwikkelde, waarbij een sleutelrol is weggelegd voor honderden ambassadeurs en vrijwilligers, die laagdrempelig op de werkvloer en bij vele organisaties het gesprek aangaan. Daarmee wordt een gat geslagen in een infrastructuur die, ook volgens het kabinet, een belangrijk probleem aanpakt. Een gat dat met relatief beperkte middelen opgevuld zou kunnen worden, maar Samen Sterk zonder Stigma niet op eigen kracht kan oplossen. De hoop op het voortbestaan van de stichting is daarom nu gevestigd op een gesprek met VWS.”

Directeur Gerdien Rabbers: ‘Wat ons verbaast is dat we aan de ene kant iedere dag lezen over het belang van het bestrijden van stigma, er tientallen miljoenen worden uitgegeven aan het aan werk helpen van mensen met een ggz-achtergrond, maar een relatief kleine projectsubsidie voor onze organisatie niet voortgezet wordt. Er heerst ongeloof, ook omdat het besluit betekent dat we binnenkort afscheid moeten nemen van de ambassadeurs. Er is zoveel opgebouwd met beperkte middelen. Dat zou het kabinet moeten koesteren. VWS heeft aangegeven dat ze nog met ons in gesprek willen over de toekomst. We hopen op een goede afloop.’

Niet zomaar een partij

Fred Paling, voorzitter Samen Sterk zonder Stigma: ‘Samen Sterk is niet zomaar een partij maar de aanjager en drager van de vele samenwerkingen op het gebied van destigmatisering. Continuïteit in die samenwerking en de gezamenlijke aanpak is essentieel voor het bereiken van duurzaam maatschappelijk resultaat. Als dit verloren gaat, gaan we terug in de tijd. Ik spreek dit uit namens het gehele bestuur, bestaande uit: Marjan ter Avest, directeur MIND, Veronique Esman, directeur De Nederlandse ggz, Noortje Sax, directeur Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie.’

Duurzaam resultaat

Samen Sterk heeft zich de afgelopen jaren tot boegbeeld, aanjager, ontwikkelaar, kenniscentrum en uitvoerder van destigmatiseringsprogramma’s in heel Nederland ontwikkeld. Hieraan werken honderden ervaringsdeskundigen als ‘ambassadeurs’. Tientallen toonaangevende organisaties, actief op een breed scala aan maatschappelijke terreinen werken, werken met Samen Sterk samen. Zij sluiten convenanten met de stichting of maken gebruik van de goed onderbouwde tools, werkwijzen en adviezen die Samen Sterk ontwikkelde, beheert en die nu rijp zijn voor duurzame opschaling. Destigmatisering is één van de pijlers van het Hoofdlijnenakkoord in de ggz. Met het wegvallen van de financiering is het bereiken van duurzaam maatschappelijk resultaat in gevaar omdat de infrastructuur die in tien jaar is opgebouwd, verloren gaat.

Stigma gaat de hele samenleving aan

Anita Hubner, ambassadeur van Samen Sterk, psycholoog en auteur van het boek ‘Vertel ik het wel of vertel ik het niet? Omgaan met het stigma op psychische aandoeningen’ stelt: ‘Stigma gaat de hele samenleving aan, uitsluiting zorgt voor een enorm maatschappelijk verlies. De aanpak van Samen sterk is echt uniek en onmisbaar en dan heb ik het niet eens over wat het ons als ambassadeurs persoonlijk oplevert! Het levert iedereen wat op, ongelooflijk dat dit werk dan juist door gebrek aan financiering verloren dreigt te gaan.’

Bron: Persbericht SSZS

-----------------------------------------------------------------------------------------

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op de gratis nieuwsbrief dan iets voor jou! GGZ Totaal verschijnt tweemaal per maand en behandelt onderwerpen over alles wat met de ggz te maken heeft, onafhankelijk en niet vooringenomen.

Abonneren kan direct via het inschrijffomulier, Opgeven van je mailadres is voldoende.
Of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines.

Overig nieuws


14-09-2026 - Broodnodige andere kijk
14-09-2026 - Middelbare mannen praten met voetbal minder moeizaam over mentaal
14-09-2026 - Waarom alcohol bij autisme regelmatig een valkuil is
14-09-2026 - Ik ben alle Mathijsen die mogelijk zijn
14-09-2026 - dat er iets is
14-09-2026 - Eetbuien en gewichtproblematiek
14-09-2026 - Wat psychisch lijden is
14-09-2026 - Deze film maakt psychoses invoelbaar
14-09-2026 - De bibliotheek
10-09-2026 - Steun voor strafbaarstelling psychisch geweld, maar niet alleen op basis DSM
09-09-2026 - Eline Regeer in bestuur NVvP
09-09-2026 - Online therapie helpt volwassenen met autisme en slapeloosheid
08-09-2026 - Wachttijd ggz bepaald door zorgplafond: grote verschillen tussen verzekeraars
07-09-2026 - Ggz-consultatie helpt professionals, maar gebruik blijft achter
04-09-2026 - Bennard Doornbos bijzonder hoogleraar psychische stoornissen
04-09-2026 - Pro Persona fuseert crisisdiensten: geen spoedhulp meer in Ede en Tiel
03-09-2026 - OM moet namen artsen uit euthanasiebrief delen met ouders Milou
03-09-2026 - Organisatie acuut psychiatrische hulpverlening in beeld
02-09-2026 - Antonius opent psychiatrische intensive care
01-09-2026 - GGz Centraal opent behandellocatie voor mensen met lvb
31-08-2026 - Goed gevoel
31-08-2026 - Een bericht dat technisch goed wordt afgehandeld
31-08-2026 - Altijd aanstaan: leven in de overlevingsstand na dwingende controle
31-08-2026 - De onzichtbare knoop: waarom verslaving nooit alleen komt
31-08-2026 - Littekens
31-08-2026 - Rots & Water Wereldwijd, autonomie en verbondenheid
31-08-2026 - Geschiedenis Finse vrouwenpsychiatrie blijkt verrassend actueel
31-08-2026 - Een ontspannen testsituatie moet voorop staan
31-08-2026 - Jim van Os doet het licht uit bij Zomergasten
31-08-2026 - De bibliotheek
29-08-2026 - ‘Excuses jeugdzorg mogen geen eindpunt zijn’

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Broodnodige andere kijk

    van de redactie
  • Middelbare mannen praten met voetbal minder moeizaam over mentaal

    door Leendert Douma
  • Waarom alcohol bij autisme regelmatig een valkuil is

    door Stienke de Jager
  • Ik ben alle Mathijsen die mogelijk zijn

    door Mathijs van Meerkerk
  • dat er iets is

    een gedicht van Josine Schuilenburg

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio