overzicht

Meer dan zestig organisaties verbinden zich aan Deltaplan Jeugd

GGZ 2

Gepubliceerd: 19-03-2021

Meer dan 60 bedrijven, kennisinstellingen, fondsen en maatschappelijke organisaties bieden het kabinet hulp aan bij de opstelling en implementatie van het Deltaplan Jeugd. Deze omvangrijke groep organisaties heeft zich hiertoe verenigd in de Alliantie Deltaplan Jeugd, die tot doel heeft om ondersteuning te bieden in de uitvoering van de door het Rijk opgestelde plannen. Ook levert de alliantie zelf concrete plannen vanuit het veld aan. De alliantie wil focussen op ondersteuning voor jeugd op korte en lange termijn in de meest kwetsbare wijken in Nederland.

Urgentie

De noodkreten die het afgelopen jaar steeds vaker uit het hele land naar voren kwamen zijn aanleiding voor de bundeling van krachten in de Alliantie Deltaplan Jeugd. Begin februari 2021 stuurden 150 wethouders een brandbrief naar het kabinet waarin de noodzaak van een deltaplan voor de jeugd werd benadrukt. Begin maart werd de noodkreet met betrekking tot problematiek in met name de meest kwetsbare wijken verder versterkt door een oproep van burgemeesters uit vijftien grote steden.

Kennis- en financiële instellingen, bedrijven, filantropische fondsen en maatschappelijke organisaties maken zich grote zorgen over het welzijn en de toekomst van de jeugd in Nederland. Vanuit hun expertise, ervaring en betrokkenheid met kinderen en jongeren, wil de alliantie helpen met het realiseren van concrete plannen die perspectief bieden voor zowel de korte als de lange termijn. Deze unieke en omvangrijke groep organisaties die zich in de Alliantie Deltaplan Jeugd verenigd heeft, werkt al langer structureel aan thema’s die kinderen en jongeren raken. Ze zijn ervan overtuigd dat ze met een geïntegreerde aanpak vanuit een publiek-private samenwerking nog meer impact kunnen maken.

“Zoals ook de Jongeren zelf benadrukken zijn veel problemen die jongeren ervaren niet door de huidige crisis ontstaan, maar enkel versterkt. Denk aan kansenongelijkheid in het onderwijs, problemen met het vinden van een stage, baan of een betaalbare woning, of aan de mentale gezondheid”, aldus Marc Dullaert, voorzitter en mede initiatiefnemer Alliantie Deltaplan Jeugd. “Wij zijn in gesprek gegaan met tal van organisaties die hun kennis, ervaring en menskracht in willen zetten om dit complexe maatschappelijke probleem aan te pakken SAMEN met de jongeren. De Alliantie Deltaplan Jeugd was snel gevormd. Er liggen een aantal concrete voorstellen die we aanbieden aan het kabinet.“

Krachtenbundeling

Stichting de Maatschappelijke Alliantie maakt zich als initiatiefnemer van de alliantie zorgen over kwetsbare kinderen en jongeren die te kampen hebben met problematiek die door de coronacrisis is versterkt. Cees Oudshoorn, bestuurslid van de Maatschappelijke Alliantie en directeur VNO-NCW: “Er is ons veel aan gelegen om het Deltaplan Jeugd tot een succes te maken. We willen er immers voor zorgen dat kinderen en jongeren maximale kansen krijgen om volwaardig mee te kunnen doen in de samenleving.” “We weten uit ervaring dat publiek-private samenwerking versnippering voorkomt en de noodzakelijke uitvoeringskracht versterkt. Ook kunnen informatie, kennis en middelen sneller worden gebundeld en levert dit soort samenwerking vaak vernieuwende inzichten en sociale innovaties op. Bovendien leidt het tot een breed maatschappelijk draagvlak. Dit zijn allemaal cruciale randvoorwaarden voor een succesvolle implementatie van het Deltaplan Jeugd.”Marielle Dekker, directeur Augeo Foundation: ‘In het kader van een Deltaplan Jeugd stellen private fondsen en gezondheidsfondsen voor om in publiek-private samenwerking extra inspanningen te verrichten ter ondersteuning van de mentale gezondheid tijdens deze coronacrisis. Hiermee wordt
voor het eerst in Nederland de aanpak van kindermishandeling/ ingrijpende jeugdervaringen opgenomen in een integrale preventieve gezondheidsvisie”.

Hans Honig, CEO Deloitte: “Wij doen mee omdat wij het van groot belang vinden om te investeren in de talentontwikkeling van jongeren en zo de kans op stage of baan te vergroten, juist voor die groepen jongeren die het nu extra zwaar hebben. We zien grote meerwaarde in het samenwerken met de verschillende partijen.

Samenstelling alliantie

De Alliantie Deltaplan Jeugd bestaat uit onder andere:
het Trimbos-Instituut, ING, De Nederlandsche Bank, BMC, Deloitte, Talpa Network, Pesant, Tata Consultancy Services, Augeo en gezondheidsfondsen, Jantje Beton, Unicef Nederland, KidsRights, Kinderpostzegels, JINC, Young Impact, Stichting Campus 010.

Bron: Maatschappelijke Alliantie

-----------------------------------------------------------------------------------------

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op de gratis nieuwsbrief dan iets voor jou! GGZ Totaal verschijnt tweemaal per maand en behandelt onderwerpen over alles wat met de ggz te maken heeft, onafhankelijk en niet vooringenomen.

Abonneren kan direct via het inschrijffomulier, Opgeven van je mailadres is voldoende.
Of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines.

Overig nieuws


16-06-2026 - Website voor professionals over dwingende controle
15-06-2026 - Oranjegekte
15-06-2026 - Het verschil tussen een autistische en een narcistische partner
15-06-2026 - Ggz moet niet alleen klachten behandelen, maar levens ontwerpen
15-06-2026 - De helpende hand
15-06-2026 - Verslaving bij mensen met een LVB: herkennen wat je niet direct ziet
15-06-2026 - Gekkenkennis
15-06-2026 - Probleemkinderen
15-06-2026 - Kan het maken van een fim helpen bij het verwerken van trauma?
15-06-2026 - De bibliotheek
10-06-2026 - Erken, help en compenseer gevolgen voor jongeren ZIKOS
09-06-2026 - “Geef patiënt meer invloed op de contractering”
08-06-2026 - Netwerkzorg implementeren
05-06-2026 - Meer kans op PTSS bij diabetes
04-06-2026 - Onderzoek econometrist: poh-ggz heeft geen positief effect op de zorg
02-06-2026 - Einde aan vergoeding niet-gecontracteerde zorg
01-06-2026 - Tbs-systeem zit verstopt
29-05-2026 - Rokende studenten hebben vaker mentale problemen
28-05-2026 - Meeste ggz-organisaties voldoen niet aan wettelijke plicht databeveiliging
27-05-2026 - Partijen positief over werkwijze uitstroom uit ggz in Noord-Holland
27-05-2026 - NIP: Tekort opleidingsplaatsen zet zorg onder druk
26-05-2026 - De Nederlandse ggz wil meer woonplekken voor mensen met psychische klachten
22-05-2026 - Onderzoek naar rol van ggz-agogen en verpleegkundigen in gebiedsteams
21-05-2026 - Veel mentale klachten op de werkvloer
20-05-2026 - Campagne moet mythen over psychose ontkrachten
19-05-2026 - MIND: data in de ggz moeten extra worden beveiligd
18-05-2026 - Hakken
18-05-2026 - Van vastlopen door autisme naar een passende baan
18-05-2026 - Lekker depressief zijn
18-05-2026 - Het veranderende vrouwenbrein
18-05-2026 - Heus

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Website voor professionals over dwingende controle

  • Oranjegekte

    van de redactie
  • Het verschil tussen een autistische en een narcistische partner

    door Stienke de Jager
  • Ggz moet niet alleen klachten behandelen, maar levens ontwerpen

    door Mathijs van Meerkerk
  • De helpende hand

    een gedicht en tekening van Annelies Koevoet

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio