overzicht

Er gebeuren ook mooie dingen

Anne-Rose van Kessel

3 - goeds

Gepubliceerd: 29-03-2020

23 maart 2020, mijn eerste volle werkdag zonder cliënten op kantoor. Alleen maar belafspraken en een ramvolle agenda, als dat maar goed gaat…. Lege gangen, alle deuren dicht, de meeste mensen werken thuis, de wachtkamer leeg. Het geeft een raar gevoel, alsof ik in een film meedoe zonder het script te kennen.

Ben is een alleenstaande man met ernstige angstproblematiek. Hij is voor veel zaken angstig en heeft al veel therapie gehad. Ziekte-angst, angst voor andere mensen, drukte, prikkels, hij kan weinig verdragen en heeft jaren van zijn leven binnenshuis doorgebracht. Hij is altijd bezig met zijn gezondheid, meet hartslag en bloeddruk en leest alles na wat hem van pas kan komen. We proberen zijn angsten hanteerbaar te maken door desensitisatie, hem minder gevoelig te maken. Ook neemt hij geregeld Oxazepam, dat sedeert, maakt minder gevoelig en soms zelfs wat suf. Zijn grote wens is om zonder Oxazepam gewoon naar buiten te kunnen gaan, wandelen of fietsen, zonder angst. In de therapie hebben we onder andere een schema gemaakt om hem geleidelijk aan te laten wennen en te ervaren dat hem niets kwaads overkomt. Inmiddels kan hij met Oxazepam beperkt naar buiten, met een doel en plan, dat geeft hem vertrouwen. Soms gaat het goed, soms niet en valt hij terug.

En dan bel ik hem……

“Hé Ben, hoe is het met je?” ”Nou, eigenlijk wel goed! Ik heb deze week iedere dag gefietst en durf nu naar Isa mijn vriendin te fietsen, dat is 7 km! En ook nog eens zonder Oxazepam.”
“Wauw Ben, wat goed van je! Hoe komt dat zo ineens?”
“Nou, het is zo rustig op straat, bijna geen mensen, ik heb ruime baan, niemand die naar me kijkt of op me let, dat is zo fijn!! En ik heb boodschappen gedaan voor Isa want ze kan dat niet meer vanwege haar ziekte. Vroeger deed zij dat voor mij en nu doe ik dat voor haar, dat vond ik wel heel spannend en moeilijk maar ook in de winkel was het niet druk, dus lukte het me. En nu durfde ik eindelijk naar de winkel om gordijnen te kopen en niemand kwam bij me in de buurt, die afstandsregel is super, ik durf daardoor veel meer dan jaren het geval is geweest. Ik snap wel dat dit voor veel mensen moeilijk is maar mijn leven wordt hierdoor een stuk fijner en makkelijker. Ik ben niet angstig meer om naar buiten te gaan!!”

Tja, zo zie je maar, een cliënt waarover ik me zorgen maakte bloeit op doordat de druk en stress van het maatschappelijk verkeer door de corona-maatregelen fors is afgenomen.

Dat is toch mooi…..

 

Anne-Rose van Kessel is SPV en leefstijl coach bij (onder andere) GGzE

Overig nieuws


13-03-2026 - Zeven soorten spanning en hun invloed op aandoeningen
11-03-2026 - Kun je behoefte aan regionale cruciale ggz voorspellen?
10-03-2026 - Zorgstandaard Afbouwen psychofarmaca
10-03-2026 - ZonMw beloont innovaties in de ggz
10-03-2026 - Phitaal vraagt faillissement aan
09-03-2026 - Klare taal
09-03-2026 - Muziek als instrument om psychisch lijden bespreekbaar te maken
09-03-2026 - Milo’s wonderlijke reis met de brein trein: een verhaaltje dat je op het goede spoor helpt
09-03-2026 - Het is mooi geweest!
09-03-2026 - Witte veren
09-03-2026 - Loenatik meets Cuckoo’s nest komt niet goed uit de verf
09-03-2026 - Bieke – ABDOMENS
09-03-2026 - Publieksdag Cluster C
09-03-2026 - De bibliotheek
06-03-2026 - Natalie Kramp in bestuur Karakter
04-03-2026 - Betere samenwerking ggz en gehandicaptenzorg
04-03-2026 - Esther Peters in raad van bestuur Mondriaan
03-03-2026 - Inter-Psy eist in kort geding miljoenen van Zilveren Kruis
28-02-2026 - Psychedelisch middel werkt snel bij depressieve klachten
27-02-2026 - Extra tbs-behandelplekken FPC de Kijvelanden
24-02-2026 - GGZ inGeest en Arkin onderzoeken fusie
24-02-2026 - GGZ Phitaal vraagt uitstel van betaling aan
24-02-2026 - Geen geld meer voor transformatieplannen
23-02-2026 - Óf zorg óf defensie zou geen keuze moeten zijn
23-02-2026 - Gehecht aan je therapeut: ‘tuurlijk of taboe?
23-02-2026 - Opgave
23-02-2026 - ADHD bij volwassenen: meer dan drukte en chaos
23-02-2026 - Zwangere Guy: Dansen Op De Vulkaan
23-02-2026 - De bibliotheek
20-02-2026 - Spraakgestuurd rapporteren met AI om druk in ggz tegen te gaan
19-02-2026 - Ggz-kwintet: bijsturing begroting VWS nodig

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Zeven soorten spanning en hun invloed op aandoeningen

  • Kun je behoefte aan regionale cruciale ggz voorspellen?

  • Zorgstandaard Afbouwen psychofarmaca

  • ZonMw beloont innovaties in de ggz

  • Phitaal vraagt faillissement aan

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio