overzicht

Nieuwe data toegevoegd aan openbare ggz-cijfers

dataggz

Gepubliceerd: 18-12-2024

In de ggz zijn veel data beschikbaar uit openbare bronnen die vaak niet eenvoudig toegankelijk zijn. Door analyse en visualisatie maakt GGZ Dataportaal deze cijfers inzichtelijk. Openbare GGZ-cijfers biedt overzichtelijke datavisualisaties met toelichting voor een breed publiek. Naast de openbare data over patiëntervaringen gemeten met de CQi zijn er nu kerncijfers toegevoegd over patiëntgroepen, het zorgproces en de organisatie van zorg.

Dat schrijft Akwa GGZ in een persbericht. Openbare data van de NZa, Nivel, Trimbos en Vektis geven inzicht in de omvang en verhoudingen binnen de ggz-sector. Onder andere de schaalgrootte van de ggz, het aantal patiënten met een bepaalde diagnose, bijbehorende kosten, behandelminuten, aantal opnames, aantal en type zorgorganisaties én behandelaren per ggz-sector zijn gevisualiseerd. 

Kerncijfers

De kerncijfers op Openbare GGZ-cijfers worden per jaar weergegeven. Door de overgang van de financieringsvorm Diagnose Behandel Combinaties (DBC) naar het Zorgprestatie Model (ZPM) in 2022 zijn er verschillen in definities en daarom zijn de visualisaties opgesplitst in gegevens t/m 2021 (DBC) en vanaf 2022 (ZPM).

 GGZ Data blogs

Combinatie en analyse van openbare ggz-cijfers geeft inzichten die worden weergegeven in GGZ Data blogs. Het nieuwste GGZ Data blog laat zien welke verschillen er zijn in zorgkosten tussen diagnosegroepen in de gespecialiseerde ggz. Dit blog geeft inzicht in welke factoren deze verschillen verklaren. In één grafiek wordt informatie gevisualiseerd over de kosten, het aantal patiënten én de behandelminuten per diagnosegroep.

Patiëntervaringen

De patiëntervaringen op Openbare GGZ-cijfers geven inzicht in de kwaliteit van zorg vanuit het perspectief van patiënten op landelijk niveau én per zorgaanbieder op locatieniveau. De openbare data voor patiëntervaringen zijn afkomstig van de website Zorginzicht van Zorginstituut Nederland.

 

----------------------------------------------------------------------------------------

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op de gratis nieuwsbrief dan iets voor jou!

GGZ Totaal verschijnt tweemaal per maand en behandelt onderwerpen over alles wat met de ggz te maken heeft, onafhankelijk en niet vooringenomen.

Abonneren kan direct via het inschrijfformulier, opgeven van je mailadres is voldoende. Of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines.

Overig nieuws


13-03-2026 - Zeven soorten spanning en hun invloed op aandoeningen
11-03-2026 - Kun je behoefte aan regionale cruciale ggz voorspellen?
10-03-2026 - Zorgstandaard Afbouwen psychofarmaca
10-03-2026 - ZonMw beloont innovaties in de ggz
10-03-2026 - Phitaal vraagt faillissement aan
09-03-2026 - Klare taal
09-03-2026 - Muziek als instrument om psychisch lijden bespreekbaar te maken
09-03-2026 - Milo’s wonderlijke reis met de brein trein: een verhaaltje dat je op het goede spoor helpt
09-03-2026 - Het is mooi geweest!
09-03-2026 - Witte veren
09-03-2026 - Loenatik meets Cuckoo’s nest komt niet goed uit de verf
09-03-2026 - Bieke – ABDOMENS
09-03-2026 - Publieksdag Cluster C
09-03-2026 - De bibliotheek
06-03-2026 - Natalie Kramp in bestuur Karakter
04-03-2026 - Betere samenwerking ggz en gehandicaptenzorg
04-03-2026 - Esther Peters in raad van bestuur Mondriaan
03-03-2026 - Inter-Psy eist in kort geding miljoenen van Zilveren Kruis
28-02-2026 - Psychedelisch middel werkt snel bij depressieve klachten
27-02-2026 - Extra tbs-behandelplekken FPC de Kijvelanden
24-02-2026 - GGZ inGeest en Arkin onderzoeken fusie
24-02-2026 - GGZ Phitaal vraagt uitstel van betaling aan
24-02-2026 - Geen geld meer voor transformatieplannen
23-02-2026 - Óf zorg óf defensie zou geen keuze moeten zijn
23-02-2026 - Gehecht aan je therapeut: ‘tuurlijk of taboe?
23-02-2026 - Opgave
23-02-2026 - ADHD bij volwassenen: meer dan drukte en chaos
23-02-2026 - Zwangere Guy: Dansen Op De Vulkaan
23-02-2026 - De bibliotheek
20-02-2026 - Spraakgestuurd rapporteren met AI om druk in ggz tegen te gaan
19-02-2026 - Ggz-kwintet: bijsturing begroting VWS nodig

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Zeven soorten spanning en hun invloed op aandoeningen

  • Kun je behoefte aan regionale cruciale ggz voorspellen?

  • Zorgstandaard Afbouwen psychofarmaca

  • ZonMw beloont innovaties in de ggz

  • Phitaal vraagt faillissement aan

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio