overzicht

LUBEC behandelt Amsterdamse vrouwen met PTSS in opvang

vrouwenopvang

Gepubliceerd: 25-09-2024

Het Leids Universitair Behandel en Expertisecentrum (LUBEC) is een samenwerking aangegaan met vrouwenopvangorganisatie Blijf Groep in Amsterdam. LUBEC ondersteunt Blijf Groep in het screenen van cliënten op PTSS. Daarvoor zijn twee behandelaren van LUBEC een dagdeel in de week in Amsterdam. 

Dat meldt Universiteit Leiden op haar website. De samenwerking is ingegaan op 1 september. Veel vrouwen in een opvanghuis kampen met een posttraumatische stressstoornis (PTSS). Floor Wildschut en Melis Orhan van LUBEC willen met deze samenwerking de  traumabehandeling toegankelijker maken. De samenwerking is bijzonder omdat die verschillende domeinen in de zorg bestrijkt en bovendien over de grenzen van de regio’s heen reikt. 

Wachtlijsten
Onder vrouwen die verblijven in een opvanghuis komt PTSS veel voor, maar het wordt vaak niet herkend. En als de klachten al worden herkend, zijn de wachtlijsten in de zorg zo lang dat het niet lukt om de vrouwen te behandelen tijdens hun verblijf in het opvanghuis. Een verblijf duurt gemiddeld negen maanden, maar de wachtlijsten voor traumabehandeling zijn vaak langer. Vrouwen uit een andere regio komen na hun verblijf opnieuw op een wachtlijst en moeten nog langer wachten op behandeling.

Relatieve rust
Om dit probleem met wachtlijsten te tackelen en de vrouwen versneld in zorg te krijgen heeft het LUBEC drie jaar geleden ook al de samenwerking gezocht met Rosa Manus, het vrouwenopvanghuis in Leiden. Andere opvanghuizen bleken in voor een soortgelijke samenwerking. Daarom start LUBEC een nieuwe samenwerking, ditmaal met Blijf Groep in Amsterdam. Mensen uit deze kwetsbare groep krijgen eerder hulp voor hun klachten. Daarnaast bevinden ze zich in de vrouwenopvang in een situatie die zich goed leent voor een intensieve  traumabehandeling. De vrouwen zijn uit de situatie van geweld en leven in relatieve rust. De instelling zorgt ook voor kinderopvang, waardoor de vrouwen zich volledig kunnen toeleggen op de behandeling. Als het nodig is kunnen ook hun kinderen bij de kinder- en jeugdafdeling van LUBEC behandeld worden.

LUBEC
Het Leids Universitair Behandelcentrum LUBEC -KP is de behandelafdeling van de afdeling Klinische Psychologie van de Universiteit Leiden. Behandelaars richten zich met name op de PTSS en combineren deze behandeling met wetenschappelijk onderzoek om de kwaliteit van de behandeling te verbeteren. De behandeling is intensief. De patiënten hebben drie keer per week een behandelafspraak.

 

Lees ook andere artikelen over PTSS

----------------------------------------------------------------------------------------

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op de gratis nieuwsbrief dan iets voor jou!

GGZ Totaal verschijnt tweemaal per maand en behandelt onderwerpen over alles wat met de ggz te maken heeft, onafhankelijk en niet vooringenomen.

Abonneren kan direct via het inschrijfformulier, opgeven van je mailadres is voldoende. Of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines.

Overig nieuws


26-10-2026 - Podcast of parodie?
26-10-2026 - ‘Nog voordat we woorden hadden, waren we er al’
26-10-2026 - Alsof de schaduw er niet was
26-10-2026 - Ethiek in de psychiatrie: wat is goede zorg als waarden botsen?
26-10-2026 - Bus vol ikjes
26-10-2026 - Achter het gordijn, door de ogen van extreme hoogbegaafdheid
26-10-2026 - Ik ben jou. Perspectieven op een verdwenen zelf
26-10-2026 - De podcasts
26-10-2026 - De bibliotheek
22-10-2026 - Prestigieuze financiering voor onderzoeken stemmen horen en stoornissen bij partners
19-10-2026 - NZa: Trend afbouw gesloten jeugdhulp zet door
16-10-2026 - Zelfinzicht bij autisme voor jongeren
15-10-2026 - Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030
14-10-2026 - Prijs voor studie naar afbouw antipsychotica
13-10-2026 - NZa voor rechter om wachtlijsten ggz
12-10-2026 - Bestuursvoorzitter Arkin vertrekt
12-10-2026 - Heel leerzaam!
12-10-2026 - ‘Er is altijd een deel in je dat een stap naar buiten kan zetten’
12-10-2026 - Wanneer 'vechtscheiding' het echte verhaal verhult
12-10-2026 - Psychisch en gedragsmatig functioneren in beeld met één meetinstrument
12-10-2026 - Tussen chaos en controle
12-10-2026 - De val
12-10-2026 - Pedofilie: een beladen onderwerp dat vraagt om professionele kennis
12-10-2026 - Uit je twijfel, de kunst van het kiezen
12-10-2026 - De bibliotheek
09-10-2026 - Wie gaat er schuil achter een psychische diagnose?
09-10-2026 - NVvP steunt Europese innovatie mentale gezondheid
07-10-2026 - Gedwongen ggz weer toegenomen
05-10-2026 - Ggz gaat massaal aan AI, maar niet altijd verstandig
05-10-2026 - Kabinet neemt ggz op de schop
02-10-2026 - Onderzoeksagenda voor de ggz

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Podcast of parodie?

    van de redactie
  • ‘Nog voordat we woorden hadden, waren we er al’

    Monique Verreijdt spreekt met Saskia Ebus en Stephanie Verhoeven over pre- en perinataal trauma
  • Alsof de schaduw er niet was

    een gedicht van Bert Klopman
  • Ethiek in de psychiatrie: wat is goede zorg als waarden botsen?

    (advertentie)
  • Bus vol ikjes

    boekrecensie

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio