overzicht

Pointer: "Cliënten van gesloten CvP wachten nog steeds op behandeling"

Pointer-zondag-15-jan

Gepubliceerd: 16-01-2023

Cliënten van het eerder gesloten Centrum voor Psychotherapie (CVP) in Lunteren wachten nog steeds op een behandeling. Dat blijkt uit gesprekken die het onderzoeksplatform Pointer (KRO-NCRV) heeft gevoerd.  Deze cliënten zouden weer snel een gelijkwaardige vervolgbehandeling krijgen, maar dat is niet bij iedereen gelukt. Een aantal van de cliënten zit nog steeds thuis.

Eerder schreef de NZa dat alle cliënten de behandeling hadden afgerond of een andere plek hadden gevonden.

De Nederlandse Vereniging voor Psychiaters (NVVP) heeft nu een briefgestuurd naar de Inspectie Gezondheidzorg en. Daarin roept zij de Inspectie op om onderzoek te doen. Niels Mulder, voorzitter van de NVVP tegen Pointer: “We willen weten welke zorg deze mensen nou hebben gekregen en of dat gelijkwaardig is aan de behandeling in het Centrum voor Psychotherapie. Er zijn signalen dat die kwaliteit toch minder is.”

Het Centrum voor Psychotherapie (CVP) in Lunteren is vorig jaar gesloten. Het was één van de weinige plekken in Nederland waar intensieve klinische zorg werd aangeboden voor mensen met een persoonlijkheidsstoornis. Volgens zorgaanbieder Pro Persona was het financieel niet meer rendabel om de kliniek open te houden. Voor cliënten van het CVP zou snel een nieuwe behandelplek worden gezocht.

Wachtlijsten

Toch zit een aantal cliënten al maanden thuis. Vaak spelen wachtlijsten daarbij een belangrijke rol. “Er was beloofd dat ik ergens snel terecht kon, maar dat bleek niet het geval” zegt één van de cliënten tegen Pointer. “Nu kan ik na maanden eindelijk bij de Viersprong in Halsteren terecht, waar ze ook gespecialiseerd zijn in mensen met een persoonlijkheidsstoornis. Maar dat heeft wel lang geduurd.”

Ook zijn er cliënten waar de nieuwe vervolgbehandeling geen succes had. “Ik heb kort in een kliniek in Hengelo gezeten. Het was een totaal andere doelgroep. Iemand kon al ontregeld raken als er een bord iets te hard op de tafel werd gezet. Ik moest daar zo op mijn tenen lopen, dat ik al snel weer achteruitging. Ik ben na vijf weken gestopt en zit nu al maanden thuis.”

Bedden

Het aantal klinische behandelplekken voor mensen met een persoonlijkheidsstoornis is vorig jaar flink afgenomen. Waren dat er eind 2021 nog 207, inmiddels zijn dat er 137. Volgens Niels Mulder van de NVVP moet er meer worden gedaan om die specialistische psychiatrische zorg in stand te houden. “Nu houdt niemand bij of er landelijk voldoende aanbod blijft en is niemand daarvoor echt verantwoordelijk. We zouden graag zien dat één partij voortaan de centrale regie heeft, zodat deze cruciale zorg ook in de toekomst behouden blijft.”

Pointer, zondagavond 15 januari 2023, 19.00 bij KRO-NCRV op NPO Radio 1.
Je kunt de aflevering hier terugluisteren.

Bron: Persbericht Pointer

Lees ook:

Intensieve klinische zorg voor persoonlijkheidsstoornissen verdwijnt

Waarom de Minister niet ingrijpt als een ggz-instelling gaat sluiten

-----------------------------------------------------------------------------------------

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op de gratis nieuwsbrief dan iets voor jou! GGZ Totaal verschijnt tweemaal per maand en behandelt onderwerpen over alles wat met de ggz te maken heeft, onafhankelijk en niet vooringenomen.

Abonneren kan direct via het inschrijfformulier, opgeven van je mailadres is voldoende. Of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines.

 

Overig nieuws


10-09-2026 - Steun voor strafbaarstelling psychisch geweld, maar niet alleen op basis DSM
09-09-2026 - Eline Regeer in bestuur NVvP
09-09-2026 - Online therapie helpt volwassenen met autisme en slapeloosheid
08-09-2026 - Wachttijd ggz bepaald door zorgplafond: grote verschillen tussen verzekeraars
07-09-2026 - Ggz-consultatie helpt professionals, maar gebruik blijft achter
04-09-2026 - Bennard Doornbos bijzonder hoogleraar psychische stoornissen
04-09-2026 - Pro Persona fuseert crisisdiensten: geen spoedhulp meer in Ede en Tiel
03-09-2026 - OM moet namen artsen uit euthanasiebrief delen met ouders Milou
03-09-2026 - Organisatie acuut psychiatrische hulpverlening in beeld
02-09-2026 - Antonius opent psychiatrische intensive care
01-09-2026 - GGz Centraal opent behandellocatie voor mensen met lvb
31-08-2026 - Goed gevoel
31-08-2026 - Een bericht dat technisch goed wordt afgehandeld
31-08-2026 - Altijd aanstaan: leven in de overlevingsstand na dwingende controle
31-08-2026 - De onzichtbare knoop: waarom verslaving nooit alleen komt
31-08-2026 - Littekens
31-08-2026 - Rots & Water Wereldwijd, autonomie en verbondenheid
31-08-2026 - Geschiedenis Finse vrouwenpsychiatrie blijkt verrassend actueel
31-08-2026 - Een ontspannen testsituatie moet voorop staan
31-08-2026 - Jim van Os doet het licht uit bij Zomergasten
31-08-2026 - De bibliotheek
29-08-2026 - ‘Excuses jeugdzorg mogen geen eindpunt zijn’
28-08-2026 - Therapie en antidepressiva even effectief bij depressie vrouwen in middelbare leeftijd
28-08-2026 - Inzicht in groepsbehandelingen met Spiegelinformatie ZPM
27-08-2026 - Arbeidsmarkt ggz groeit, maar druk blijft groot
24-08-2026 - Grootste ggz-instellingen maken iets minder rendement
21-08-2026 - Niet autisme, maar omgeving veroorzaakt stress
20-08-2026 - Dashboard Ernstige Psychiatrische Aandoeningen beschikbaar
19-08-2026 - Martine van Dongen-Boomsma bijzonder hoogleraar Mentale ontwikkeling
19-08-2026 - Ouders Milou vragen rechter om namen ondertekenaars euthanasiebrief
17-08-2026 - Vijf ingrepen om zorg voor ernstige psychische aandoeningen te verbeteren

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Steun voor strafbaarstelling psychisch geweld, maar niet alleen op basis DSM

  • Eline Regeer in bestuur NVvP

  • Online therapie helpt volwassenen met autisme en slapeloosheid

  • Wachttijd ggz bepaald door zorgplafond: grote verschillen tussen verzekeraars

  • Ggz-consultatie helpt professionals, maar gebruik blijft achter

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio