overzicht

Internationale accreditatie voor dierondersteunde therapie van Hulphond Nederland

paard

Gepubliceerd: 07-01-2022

Hulphond Nederland is als eerste instelling wereldwijd geaccrediteerd voor dierondersteunde therapie. Dat meldt de Stichting op haar website. De internationale overkoepelende organisatie Animal Assisted Interventions International heeft Hulphond Nederland geaccrediteerd voor zowel haar dierondersteunde therapie als voor de gehele bedrijfsvoering.

Voor mensen met een psychische hulpvraag betekent dit dat zij er van op aankunnen dat  Hulphond Nederland een betrouwbare partij is die voldoet aan de hoogste kwaliteitseisen en waarvan het aanbod uitgebreid getoetst is. Naast de kwaliteit van de zorg zegt het ook iets over de wijze waarop gewerkt wordt. Ook richting de zorgverzekeraars is de accreditatie een bewijs van kwaliteit, betrouwbaarheid, kennis en deskundigheid op het gebied van hulpverlening, bedrijfsvoering en werkwijze.

“We zijn ontzettend trots op deze internationale accreditering”, zegt Eric Bouwer, Algemeen Directeur Hulphond Nederland. “De accreditatie is de erkenning voor de effectiviteit van onze dierondersteunde therapie in de afgelopen 10 jaar en al het werk dat wij doen als zorgverlenende instantie om mensen de regie over hun leven terug te geven”.

Therapie voor Jeugd en volwassenen

Door middel van dierondersteunde therapie en speciaal opgeleide therapeuten helpt Hulphond Nederland sinds 2012 vanuit inmiddels 12 locaties in Nederland – in samenwerking met jeugdzorg en GGZ-instellingen – zo’n 700 jongeren met psychische problematiek per jaar. In 2020 is daar het programma voor volwassen met traumaklachten en PTSS aan toegevoegd, waarbij naast honden ook getrainde paarden worden ingezet. De therapie activiteiten van Hulphond Nederland worden aangeboden onder de naam Domingo House.

Nieuw antwoord op toenemende geestelijke zorgvraag

Hulphond Nederland komt op innovatieve wijze tegemoet aan de toenemende geestelijke zorgvraag in onze samenleving.  “In Nederland zijn er 1,2 miljoen mensen met traumaklachten en honderdduizenden jongeren met ontwikkelingsstoornissen of psychische klachten”, zegt Rudolph Strickwold,  Directeur Marketing & Commercie Hulphond Nederland. “Door de snelheid waarmee onze wereld verandert en de corona pandemie, zien wij dat het aantal mensen met psychische klachten alleen maar verder toeneemt. Voor al deze mensen kan een therapietraject bij ons Domingo House uitkomst bieden.”

Bron: Hulphond Nederland

Lees ook:

Nieuw onderzoek naar effectiviteit van therapie met ondersteuning van dieren

’Therapie met dieren is geen vaag gedoe, maar evidence based behandeling’

Hoe nuttig is een hulphond voor kinderen met autisme?

Assistentiehond bij psychische klachten voor meesten onbetaalbaar

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op de gratis nieuwsbrief dan iets voor jou! GGZ Totaal verschijnt tweemaal per maand en behandelt onderwerpen over alles wat met de ggz te maken heeft, onafhankelijk en niet vooringenomen.

Abonneren kan direct via het inschrijffomulier, Opgeven van je mailadres is voldoende. Of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines.

Overig nieuws


13-03-2026 - Zeven soorten spanning en hun invloed op aandoeningen
11-03-2026 - Kun je behoefte aan regionale cruciale ggz voorspellen?
10-03-2026 - Zorgstandaard Afbouwen psychofarmaca
10-03-2026 - ZonMw beloont innovaties in de ggz
10-03-2026 - Phitaal vraagt faillissement aan
09-03-2026 - Klare taal
09-03-2026 - Muziek als instrument om psychisch lijden bespreekbaar te maken
09-03-2026 - Milo’s wonderlijke reis met de brein trein: een verhaaltje dat je op het goede spoor helpt
09-03-2026 - Het is mooi geweest!
09-03-2026 - Witte veren
09-03-2026 - Loenatik meets Cuckoo’s nest komt niet goed uit de verf
09-03-2026 - Bieke – ABDOMENS
09-03-2026 - Publieksdag Cluster C
09-03-2026 - De bibliotheek
06-03-2026 - Natalie Kramp in bestuur Karakter
04-03-2026 - Betere samenwerking ggz en gehandicaptenzorg
04-03-2026 - Esther Peters in raad van bestuur Mondriaan
03-03-2026 - Inter-Psy eist in kort geding miljoenen van Zilveren Kruis
28-02-2026 - Psychedelisch middel werkt snel bij depressieve klachten
27-02-2026 - Extra tbs-behandelplekken FPC de Kijvelanden
24-02-2026 - GGZ inGeest en Arkin onderzoeken fusie
24-02-2026 - GGZ Phitaal vraagt uitstel van betaling aan
24-02-2026 - Geen geld meer voor transformatieplannen
23-02-2026 - Óf zorg óf defensie zou geen keuze moeten zijn
23-02-2026 - Gehecht aan je therapeut: ‘tuurlijk of taboe?
23-02-2026 - Opgave
23-02-2026 - ADHD bij volwassenen: meer dan drukte en chaos
23-02-2026 - Zwangere Guy: Dansen Op De Vulkaan
23-02-2026 - De bibliotheek
20-02-2026 - Spraakgestuurd rapporteren met AI om druk in ggz tegen te gaan
19-02-2026 - Ggz-kwintet: bijsturing begroting VWS nodig

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Zeven soorten spanning en hun invloed op aandoeningen

  • Kun je behoefte aan regionale cruciale ggz voorspellen?

  • Zorgstandaard Afbouwen psychofarmaca

  • ZonMw beloont innovaties in de ggz

  • Phitaal vraagt faillissement aan

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio