overzicht

Inzet ervaringsdeskundigen gebeurt nu ook bij Jeugdbescherming

jeugdzorg 11

Gepubliceerd: 12-06-2018

Jeugdbescherming Brabant gaat werken met ervaringsdeskundigen. Door de participatie van cliënten te vergroten, wil ze haar dienstverlening verbeteren. Hiervoor tekende ze maandag 11 juni een overeenkomst met Markieza, expertise- en opleidingscentrum voor ervaringsdeskundigheid in het sociaal domein.

Professionele aanpak

Bestuurders René Meuwissen van Jeugdbescherming Brabant en Pim Dijkstra van Markieza ondertekenden vanochtend het contract. Jeugdbescherming Brabant neemt voor de inzet van ervaringsdeskundigen een gespecialiseerd bureau in de arm. “Wij willen onze dienstverlening zo goed mogelijk laten aansluiten bij de behoeften van onze cliënten”, stelt bestuurder René Meuwissen. “Daarom kiezen we bij de inzet van ervaringsdeskundigen voor een professionele aanpak.”

In dienst als jeugdzorgwerker

Zowel voormalige als huidige cliënten kunnen worden ingezet als ervaringsdeskundigen. “Dat kan op diverse manieren”licht Meuwissen toe. “Zij kunnen bijvoorbeeld een rol krijgen in het geven van voorlichting, in trainingen aan onze medewerkers of bijvoorbeeld in bemiddelingsgesprekken.” En de inzet gaat nog verder. Het is de bedoeling dat Jeugdbescherming Brabant over vijf jaar ook ervaringsdeskundigen als jeugdzorgwerker in dienst heeft. “Dit betekent dat ervaringsdeskundigen worden opgeleid tot een professional op HBO-niveau, om dit werk te kunnen uitvoeren. Dit biedt dus zowel kansen voor onze organisatie als voor de ervaringsdeskundigen. Zij verbeteren zo hun positie op de arbeidsmarkt.”

Cliëntparticipatie

In 2017 is Jeugdbescherming Brabant begonnen met cliëntentafels, met als doel de cliëntparticipatie binnen de organisatie te verhogen. Door middel van deze cliëntentafels, naast de cliëntenraad, is de stem van cliënten op een laagdrempelig niveau en dichtbij georganiseerd. Ze blijken van toegevoegde waarde te zijn. Mede hierdoor ziet Jeugdbescherming Brabant meer mogelijkheden in het toepassen en delen van cliëntervaringen. De inzet van ervaringsdeskundigen is ook een wens van de cliëntenraad.

Planning

Markieza brengt in juni de behoeften en mogelijkheden voor Jeugdbescherming Brabant in kaart en komt in september met een plan van aanpak. Het is de bedoeling dat de eerste ervaringsdeskundigen begin 2019 daadwerkelijk aan de slag gaan.

Bron: Jeugdbescherming Brabant

 

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op het gratis maandelijkse e-magazine dan iets voor jou! Abonneren kan direct via het inschrijffomulier, of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines

Reageer direct op bovenstaand bericht





Plaats mijn reactie

Overig nieuws


04-08-2025 - Ervaringsdeskundigen vervullen belangrijke rol in forensische zorg
04-08-2025 - ‘Groen is goed voor mentale gezondheid, zeker in steden’
30-07-2025 - Soufyan el Hamdi nieuwe bestuurder MOC ‘t Kabouterhuis
29-07-2025 - MIND treedt toe tot Armoedecoalitie
29-07-2025 - Subsidie voor autismeregister om inzet ervaringskennis te versterken
23-07-2025 - AI voorspelt herstel bij psychose beter dan psychiater
23-07-2025 - NZa: ‘Toegankelijkheid ggz nog verder onder druk’
22-07-2025 - Rechter verbiedt kritiek op onderzoek naar afbouw antidepressiva
21-07-2025 - Veni-financiering voor onderzoeken mentale gezondheid
18-07-2025 - Hersenstimulatie helpt bij OCD
15-07-2025 - NZa maakt nieuwe tarieven ggz bekend
15-07-2025 - Zorgen over toename ADHD
14-07-2025 - Dieren in het nieuws
14-07-2025 - De meerwaarde van psychotherapie met paarden
14-07-2025 - Blijvende littekens: hoe jeugdtrauma's doorwerken in het volwassen leven
14-07-2025 - Het Aardvarken
14-07-2025 - De autonome route, zelfbeschikking over het levenseinde
14-07-2025 - Ben ik echt?
14-07-2025 - De podcasts
14-07-2025 - De bibliotheek
10-07-2025 - Onderzoek MIND: AI voorziet in behoefte
10-07-2025 - Uitwerking cao gereed
09-07-2025 - Pilots voor dakloosheid bij ggz-indicatie
09-07-2025 - VR succesvol in behandeling psychoses
08-07-2025 - Pilots Groen voor Gezondheid geselecteerd
08-07-2025 - Ton Vink in bestuur De Hoop Groep
08-07-2025 - LVVP wint kort geding tegen NZa
04-07-2025 - Huisartsen zeer negatief over samenwerking met ggz
03-07-2025 - AZWA-akkoord gaat toch door
03-07-2025 - HIC’s van GGZ Oost Brabant mogelijk naar ziekenhuis Bernhoven
02-07-2025 - Tanja Berger in bestuur NVvP

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • congres
  • corona
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Ervaringsdeskundigen vervullen belangrijke rol in forensische zorg

  • ‘Groen is goed voor mentale gezondheid, zeker in steden’

  • Soufyan el Hamdi nieuwe bestuurder MOC ‘t Kabouterhuis

  • MIND treedt toe tot Armoedecoalitie

  • Subsidie voor autismeregister om inzet ervaringskennis te versterken

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2025 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio