overzicht

Multi Systeem Therapie meest effectief bij zeer lastige puber

Gepubliceerd: 25-11-2015

Wetenschappelijk bewezen is dat de resultaten van MST (Multi Systeem Therapie), op de korte en lange termijn, beter zijn dan de resultaten van andere behandelingen voor jongeren met ernstige gedragsproblemen. Reden temeer voor het Nederlands Jeugdinstituut (NJi) om de interventie op het daartoe hoogste niveau, ‘effectief volgens sterke aanwijzingen’ op te nemen in haar databank. MST is de enige behandeling voor deze doelgroep in deze hoogste categorie. Dat stelt MST-Nederland op de website van de .

MST is een bewezen effectieve behandeling voor jongeren van 12 tot 18 jaar met ernstige gedragsproblemen (weglopen, spijbelen, pesten, intimideren, geweld thuis of op straat, alcohol- drugs- en ander middelengebruik), bij wie plaatsing dreigt in de (gesloten)jeugdzorg. Vaak is er sprake van een combinatie van verschillende gedragsproblemen, die vervolgens uitmonden in crimineel gedrag (dealen, diefstal, vandalisme en loverboy-problematiek).

MST behandeling

Deze intensieve vorm van behandeling onderscheidt zich onder andere, doordat slechts één deskundige MST therapeut wordt ingezet voor de meervoudige problemen binnen het gezin. Het hebben van slechts één contactpersoon biedt duidelijkheid. Dit is één van de essentiële kenmerken van MST voor het behalen van een maximaal resultaat.

Het korte en krachtige programma van 3 tot 5 maanden, vindt meerdere malen per week plaats thuis bij de jongere. In deze periode is de therapeut 24 uur per dag, 7 dagen per week voor het gezin bereikbaar. MST versterkt de ouders in het opvoeden door het hele sociale netwerk (vrienden, school, buurt en sportvereniging) bij de behandeling te betrekken en binnen dit netwerk te zoeken naar steunfiguren voor zowel de ouders als de jongere.

Door de gerichte aanpak boekt het gezin iedere week voortgang. Doordat de ouders sterker zijn geworden in het opvoeden en het netwerk bij hen betrokken blijft, blijven de resultaten ook na beëindiging van de behandeling behouden.

Onderzoek wijst uit dat MST ook effectief is bij opgelegde behandelingen. Dit betekent dat het gemotiveerd zijn van de jongere geen voorwaarde is voor een succesvolle behandeling.

MST is wereldwijd met 500 teams actief in 15 landen. In de 10 jaar dat MST in Nederland actief is, zijn hier al meer dan 5000 jongeren succesvol geholpen. MST is vaak de laatste stap om uithuisplaatsing, gedwongen opname of detentie te voorkomen.

Bron: MST-Nederland

Overig nieuws


15-06-2026 - Het verschil tussen een autistische en een narcistische partner
15-06-2026 - Ggz moet niet alleen klachten behandelen, maar levens ontwerpen
15-06-2026 - De helpende hand
15-06-2026 - Verslaving bij mensen met een LVB: herkennen wat je niet direct ziet
15-06-2026 - Gekkenkennis
15-06-2026 - Probleemkinderen
15-06-2026 - Kan het maken van een fim helpen bij het verwerken van trauma?
15-06-2026 - De bibliotheek
10-06-2026 - Erken, help en compenseer gevolgen voor jongeren ZIKOS
09-06-2026 - “Geef patiënt meer invloed op de contractering”
08-06-2026 - Netwerkzorg implementeren
05-06-2026 - Meer kans op PTSS bij diabetes
04-06-2026 - Onderzoek econometrist: poh-ggz heeft geen positief effect op de zorg
02-06-2026 - Einde aan vergoeding niet-gecontracteerde zorg
01-06-2026 - Tbs-systeem zit verstopt
29-05-2026 - Rokende studenten hebben vaker mentale problemen
28-05-2026 - Meeste ggz-organisaties voldoen niet aan wettelijke plicht databeveiliging
27-05-2026 - Partijen positief over werkwijze uitstroom uit ggz in Noord-Holland
27-05-2026 - NIP: Tekort opleidingsplaatsen zet zorg onder druk
26-05-2026 - De Nederlandse ggz wil meer woonplekken voor mensen met psychische klachten
22-05-2026 - Onderzoek naar rol van ggz-agogen en verpleegkundigen in gebiedsteams
21-05-2026 - Veel mentale klachten op de werkvloer
20-05-2026 - Campagne moet mythen over psychose ontkrachten
19-05-2026 - MIND: data in de ggz moeten extra worden beveiligd
18-05-2026 - Hakken
18-05-2026 - Van vastlopen door autisme naar een passende baan
18-05-2026 - Lekker depressief zijn
18-05-2026 - Het veranderende vrouwenbrein
18-05-2026 - Heus
18-05-2026 - Mijn broeders hoeder, naar een gezelschappelijke psychiatrie
18-05-2026 - Alles wat we (willen) weten over verouderen met autisme

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Het verschil tussen een autistische en een narcistische partner

    door Stienke de Jager
  • Ggz moet niet alleen klachten behandelen, maar levens ontwerpen

    door Mathijs van Meerkerk
  • De helpende hand

    een gedicht en tekening van Annelies Koevoet
  • Verslaving bij mensen met een LVB: herkennen wat je niet direct ziet

    (advertentie)
  • Gekkenkennis

    boekrecensie

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio