overzicht

Opleiding tot psychiater bij GGzE kan voorlopig blijven bestaan

GGzE

Gepubliceerd: 17-11-2022

De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) heeft besloten de opleiding tot psychiater bij GGzE te laten behouden. Dit doet zij voor de duur van een jaar met handhaving van het intensief toezicht. Dat schrijft GGzE op haar website.

In augustus kwam het bericht dat de opleiding psychiatrie bij GGzE in Eindhoven was geschorst na klachten over een ’onveilig leerklimaat’. Die klachten waren ingediend door huidige en oud-artsen in opleiding tot specialist. Wat de klachten precies inhielden is niet bekend gemaakt. De Registratie Commissie Geneeskundig Specialisten (RGS) stelde de opleiding na onderzoek onder intensief toezicht en bepaalde dat er tijdelijk geen nieuwe artsen in opleiding worden toegelaten.

Nu herziet de RGS dus haar voorgenomen besluit tot intrekken van de erkenning. De RGS stelt in haar besluit dat: ”de door GGzE genomen maatregelen het vertrouwen geven dat die er toe zullen leiden dat het opleidingsklimaat zodanig kunnen veranderen dat de erkenning van de opleiding in stand kan blijven,” aldus GGzE.

Daarmee komt een einde aan een nare periode van onzekerheid voor aiossen, opleiders en andere betrokkenen. Een periode die ook gepaard ging met hevige emoties en beschadiging van mensen. De huidige aiossen kunnen hun opleiding bij GGzE voortzetten en GGzE mag nieuwe aiossen in opleiding nemen.

Reeks van verbetermaatregelen

Voorzitter raad van bestuur ad interim Luc Kenter: “Het afgelopen half jaar heeft een breed samengesteld kernteam - waarin ook de aiossen en opleiders zijn vertegenwoordigd - werkelijk kei- en keihard gewerkt aan een reeks van verbetermaatregelen die zorgen voor een veilig opleidingsklimaat. Voorbeelden daarvan zijn nieuwe opleiders, een aangepaste governance (met escalatieroutes voor klachten van aiossen en een externe voorzitter van de Centrale Opleidingscommissie) en een GGzE-brede Toezichtcommissie Opleidingen. Met de aiossen en de opleiders/opleidingsgroep voorop, hebben we de RGS in een aantal gesprekken ervan kunnen overtuigen dat we serieus werk maken van een veilig opleidingsklimaat en dat onze maatregelen werken. Die gesprekken hebben ons nog verder uitgedaagd in onze zelfreflectie en hebben ons daarmee geholpen in het nemen van de juiste maatregelen. Ik ben ongelofelijk trots op iedereen die hieraan, vaak onder moeilijke omstandigheden, zijn of haar bijdrage heeft geleverd. Waar het nu op aan komt is dit vast te houden in ons gewone, dagelijkse werk en daar heb ik alle vertrouwen in.”

-----------------------------------------------------------------------------------------

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op de gratis nieuwsbrief dan iets voor jou! GGZ Totaal verschijnt tweemaal per maand en behandelt onderwerpen over alles wat met de ggz te maken heeft, onafhankelijk en niet vooringenomen.

Abonneren kan direct via het inschrijfformulier, opgeven van je mailadres is voldoende. Of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines.

Overig nieuws


31-03-2023 - Spijtbetuiging van psychiatrie voor betitelen van homoseksualiteit als ziekte
30-03-2023 - Cluster C: de vermijdende, afhankelijke en dwangmatige persoonlijkheidsstoornis
29-03-2023 - Naar een soepeler overgang van specialistische ggz naar huisartsenzorg
29-03-2023 - Mentale problemen als gevolg van kindermishandeling anders voor mannen en vrouwen
29-03-2023 - Ruim helft jongvolwassenen ervaart psychische klachten
29-03-2023 - Suïcide & Suïcidepreventie
28-03-2023 - Suïcidecijfer onder jongvolwassenen blijft zorgelijk
28-03-2023 - Meer samenwerking in ggz heeft geen kortere wachttijden opgeleverd
28-03-2023 - Gedragsproblematiek bij jeugd en jong volwassenen
27-03-2023 - Anders, maar hoe?
27-03-2023 - Ondanks goede voornemens bijna duizend mensen per jaar in een separeercel
27-03-2023 - ‘Zelfredzaamheid betekent niet dat je mensen aan hun lot overlaat'
27-03-2023 - Gedwongen zorg: 'Op kwetsbare momenten overspoeld met complexe brieven'
27-03-2023 - Autisme
27-03-2023 - Trauma en innerlijke verdeeldheid
27-03-2023 - De man die zijn hoofd verloor, over wanen en illusies
27-03-2023 - De Podcasts
27-03-2023 - De Bibliotheek
24-03-2023 - Nederland hoog in Europese lijst van drugsgebruik, blijkt uit rioolwateranalyses
24-03-2023 - Online gokbedrijven: nog snel reclame maken vóór het verboden is
23-03-2023 - Waarom standaard behandelingen voor vrouwen in de forensische psychiatrie niet werken
23-03-2023 - Hoe gezondheids- en sociale problemen vaak hand in hand gaan
23-03-2023 - Maakt artificiele intelligantie de 'ouderwetse' vragenlijst overbodig?
22-03-2023 - Onderhandelingsakkoord jeugdbescherming moet leiden tot halvering caseload
22-03-2023 - Mentale klachten als gevolg van corona: veel genuanceerder dan doorgaans wordt gemeld
22-03-2023 - Nieuw zelfbeoordelingsinstrument voor meer inclusiviteit en diversiteit in ggz-instellingen
22-03-2023 - Dubbele Diagnose: psychiatrie en verslaving
21-03-2023 - NZa verwacht ook komend jaar fors tekort Wet Langdurige Zorg
21-03-2023 - Autismeweek in teken van diversiteit: Hoe uniek ben jij?
21-03-2023 - Voor een dubbeltje geboren? Dan is het nog steeds lastig om een kwartje te worden
21-03-2023 - Somberheid en depressie bij kinderen en (jong)volwassenen

Laatste nieuws

Tagcloud


  • adhd
  • autisme
  • congres
  • corona
  • dementie
  • depressie
  • financiering
  • jeugdzorg
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Onze Facebook pagina

Contactgegevens

info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Spijtbetuiging van psychiatrie voor betitelen van homoseksualiteit als ziekte

  • Cluster C: de vermijdende, afhankelijke en dwangmatige persoonlijkheidsstoornis

  • Naar een soepeler overgang van specialistische ggz naar huisartsenzorg

  • Mentale problemen als gevolg van kindermishandeling anders voor mannen en vrouwen

  • Ruim helft jongvolwassenen ervaart psychische klachten

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2023 - GGZ Totaal
Inloggen | Sitehand - Website met apps | Ziber - PSD naar html | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio