overzicht

Aanstaande vrijdag internationale dag van de slaap

Gepubliceerd: 15-03-2016

Goed slapen is voor veel mensen niet vanzelfsprekend. Dit blijkt uit de resultaten van een vragenlijst onder bijna 21.500 mensen op de website van Fonds Psychische Gezondheid. Deze vragenlijst liep van juni 2013 tot maart 2016. Mensen zochten zelf de website van Fonds Psychische Gezondheid op om meer te weten te komen over slaapproblemen.

64% van de ondervraagden voelt zich ’s ochtends niet uitgerust en 83% geeft aan door slaapproblemen soms of regelmatig minder goed te presteren op werk of school. In het kader van de Internationale Dag van de Slaap op 18 maart wijst Fonds Psychische Gezondheid iedereen met slaapproblemen op tips, ontspanningsoefeningen en de Beter Slapen Challenge op zijn website.

Problemen in het sociale leven
Lidewy Hendriks, psycholoog bij Fonds Psychische Gezondheid: “We hebben het hier niet over landelijke cijfers, maar wel over een flink aantal mensen dat slaapproblemen ervaart. 39% van de mensen die onze vragenlijst invulden heeft door slaapproblemen problemen in hun sociale leven. 88% maakt zich door hun slaapproblemen veel zorgen of voelt zich geïrriteerd, boos of depressief.”

Het meest voorkomende slaapprobleem is slapeloosheid. Voor zo’n 10% van de Nederlanders is slapeloosheid een langdurig (chronisch) en ernstig probleem. Zij hebben gedurendeminstens drie maanden moeite met inslapen en/of doorslapen en zijn niet uitgerust overdag. Chronische slapeloosheid heeft vaak een grote invloed op het dagelijks leven.

Chronische slapeloosheid en depressie
Hendriks: “Mensen die lijden aan chronische slapeloosheid ondervinden hier overdag veel hinder van. Doordat ze niet voldoende uitrusten hebben ze overdag last van extreme vermoeidheid en zijn prikkelbaar en labiel. Chronische slapeloosheid kan op den duur leiden tot angstklachten en depressie. Blijf niet doorlopen met slaapproblemen. Doe er iets aan, vooral om erger te voorkómen. Je kunt ontspanningsoefeningen doen, zaken opschrijven waar je over piekert en negatieve gedachten omzetten in positieve gedachten. Dit is niet altijd eenvoudig, maar het loont de moeite om het te proberen.”

Wat is eraan te doen?
Op www.psychischegezondheid.nl/slapeloosheid staan tips, ontspanningsoefeningen en een Beter Slapen Challenge voor mensen die last hebben van slapeloosheid. Helpen deze tips niet of is er sprake van een ander slaapprobleem, dan raadt Fonds Psychische Gezondheid mensen aan om naar  de huisarts te gaan. Anoniem praten met Korrelatie kan ook, via 0900-1450 (€ 0,15/min, werkdagen van 9-18 uur) of www.korrelatie.nl

Bron:

Fonds Psychische Gezondheid

Overig nieuws


10-06-2026 - Erken, help en compenseer gevolgen voor jongeren ZIKOS
09-06-2026 - “Geef patiënt meer invloed op de contractering”
08-06-2026 - Netwerkzorg implementeren
05-06-2026 - Meer kans op PTSS bij diabetes
04-06-2026 - Onderzoek econometrist: poh-ggz heeft geen positief effect op de zorg
02-06-2026 - Einde aan vergoeding niet-gecontracteerde zorg
01-06-2026 - Tbs-systeem zit verstopt
29-05-2026 - Rokende studenten hebben vaker mentale problemen
28-05-2026 - Meeste ggz-organisaties voldoen niet aan wettelijke plicht databeveiliging
27-05-2026 - Partijen positief over werkwijze uitstroom uit ggz in Noord-Holland
27-05-2026 - NIP: Tekort opleidingsplaatsen zet zorg onder druk
26-05-2026 - De Nederlandse ggz wil meer woonplekken voor mensen met psychische klachten
22-05-2026 - Onderzoek naar rol van ggz-agogen en verpleegkundigen in gebiedsteams
21-05-2026 - Veel mentale klachten op de werkvloer
20-05-2026 - Campagne moet mythen over psychose ontkrachten
19-05-2026 - MIND: data in de ggz moeten extra worden beveiligd
18-05-2026 - Hakken
18-05-2026 - Van vastlopen door autisme naar een passende baan
18-05-2026 - Lekker depressief zijn
18-05-2026 - Het veranderende vrouwenbrein
18-05-2026 - Heus
18-05-2026 - Mijn broeders hoeder, naar een gezelschappelijke psychiatrie
18-05-2026 - Alles wat we (willen) weten over verouderen met autisme
18-05-2026 - Liefdeswonden, los komen en jezelf hervinden na een toxische relatie
18-05-2026 - De bibliotheek
15-05-2026 - Beleidstoets mentale gezondheid voor lokale samenwerking en beleid
15-05-2026 - Intensieve vierde onderhandeling voor cao ggz
15-05-2026 - Onderzoek Breaking barriers naar autisme op school en werk van start
13-05-2026 - ‘De dag dat...’ over depressie, PTSS en online shaming
11-05-2026 - Mentale toestand tieners bepalend voor hun volwassen leven
08-05-2026 - Handreiking rol psycholoog in multidisciplinaire teams

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Erken, help en compenseer gevolgen voor jongeren ZIKOS

  • “Geef patiënt meer invloed op de contractering”

  • Netwerkzorg implementeren

  • Meer kans op PTSS bij diabetes

  • Onderzoek econometrist: poh-ggz heeft geen positief effect op de zorg

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio