overzicht

Drie winnaars Hersteleuroprijs voor beter psychisch herstel

Gepubliceerd: 09-06-2015

Stadskamer Doetinchem, Team ED en Hersteltalent zijn gistermiddag uitgeroepen tot de winnaars van de VGZ-Hersteleuroprijs 2015. Zij krijgen ieder 25.000 euro. De overige vijf genomineerden verdienen ieder € 5.000,= voor hun initiatief. De Hersteleuroprijs is in het leven geroepen door Coöperatie VGZ en het Landelijk Platform GGz om meer aandacht te krijgen voor zelfmanagement, eigen regie, herstel en herstelondersteunende zorg.

Coöperatie VGZ en het LPGGz onderschrijven dat weliswaar veel wordt geïnvesteerd in de zorg, maar dat dit nauwelijks geldt voor herstel en empowerment. Veel initiatieven vallen buiten de Zorgverzekeringswet. Goede en waardevolle ideeën om mensen met psychische kwetsbaarheid te ondersteunen met hun herstel kunnen daardoor niet worden uitgevoerd. Zij schreven daarom een wedstrijd uit om ervaringsdeskundigen de kans te bieden een financiële bijdrage te verdienen voor hun project. Het prijzengeld voor de wedstrijd ‘VGZ-Hersteleuro’s’ wordt gefinancierd door GGZ-instellingen, die per ingekochte DBC van Coöperatie VGZ in 2015 symbolisch één euro afdragen.

Met de ‘VGZ-Hersteleuro’ willen Coöperatie VGZ en het LPGGz meer aandacht besteden aan zelfmanagement, eigen regie, herstel en herstelondersteunende zorg in de geestelijke gezondheidszorg. Met ieder winnend initiatief kunnen mensen met een psychische kwetsbaarheid worden geholpen helpen in hun weg naar herstel en eigen regie. De projecten zijn bovendien inspirerend voor gemeenten die in het kader van de WMO en decentralisaties vorm proberen te geven aan het versterken van de eigen kracht van mensen. Ook zijn ze interessant voor de reguliere zorg, omdat deze aansluiten bij de individuele situatie en de sociale en maatschappelijke context.

Drie winnaars

Stadskamer Doetinchem

Veel mensen verliezen hun dagbesteding en weten in het doolhof van de veranderingen de weg maar moeilijk te vinden. De Stadskamer is opgericht om voor en samen met deze mensen te zoeken naar een passende plek. Een plek die zich bij voorkeur niet langer afspeelt binnen muren van zorgaanbieders, maar midden in de samenleving. Waar mensen elkaar ontmoeten op basis van dat wat hen bindt.
Voor meer informatie zie www.stadskamer.com  

TEAM ED

TEAM ED verbetert zorg- en dienstverlening door de inzet van ervaringsdeskundigen. Een ervaringsdeskundige van TEAM ED adviseert en traint (medewerkers van) organisaties en/of ondersteunt cliënten. De ervaringsdeskundigen van TEAM ED zijn competent in het functioneel inzetten van hun ervaring en hebben ervaring in het leven met kwetsbaarheden zoals psychiatrische klachten, verslaving, dakloosheid of armoede.
Voor meer informatie zie www.teamed.nl

Hersteltalent

Hersteltalent helpt mensen met (ernstige chronische) lichamelijke- en/of psychische problemen vanuit ervaringsperspectief. Hersteltalent zorgt ervoor dat mensen wanneer ze een probleem hebben de informatie krijgen die ze nodig hebben en herstelkennis vanuit persoonlijk perspectief onder de aandacht brengen. Daarnaast ondersteunen ze mensen die geen idee hebben hoe ze verder moeten met hun behandeling en kijken samen met hen wat ze nodig hebben om wel verder te kunnen.
Voor meer informatie zie www.hersteltalent.com

Bron: LPGGZ

Overig nieuws


04-06-2026 - Onderzoek econometrist: poh-ggz heeft geen positief effect op de zorg
02-06-2026 - Einde aan vergoeding niet-gecontracteerde zorg
01-06-2026 - Tbs-systeem zit verstopt
29-05-2026 - Rokende studenten hebben vaker mentale problemen
28-05-2026 - Meeste ggz-organisaties voldoen niet aan wettelijke plicht databeveiliging
27-05-2026 - Partijen positief over werkwijze uitstroom uit ggz in Noord-Holland
27-05-2026 - NIP: Tekort opleidingsplaatsen zet zorg onder druk
26-05-2026 - De Nederlandse ggz wil meer woonplekken voor mensen met psychische klachten
22-05-2026 - Onderzoek naar rol van ggz-agogen en verpleegkundigen in gebiedsteams
21-05-2026 - Veel mentale klachten op de werkvloer
20-05-2026 - Campagne moet mythen over psychose ontkrachten
19-05-2026 - MIND: data in de ggz moeten extra worden beveiligd
18-05-2026 - Hakken
18-05-2026 - Van vastlopen door autisme naar een passende baan
18-05-2026 - Lekker depressief zijn
18-05-2026 - Het veranderende vrouwenbrein
18-05-2026 - Heus
18-05-2026 - Mijn broeders hoeder, naar een gezelschappelijke psychiatrie
18-05-2026 - Alles wat we (willen) weten over verouderen met autisme
18-05-2026 - Liefdeswonden, los komen en jezelf hervinden na een toxische relatie
18-05-2026 - De bibliotheek
15-05-2026 - Beleidstoets mentale gezondheid voor lokale samenwerking en beleid
15-05-2026 - Intensieve vierde onderhandeling voor cao ggz
15-05-2026 - Onderzoek Breaking barriers naar autisme op school en werk van start
13-05-2026 - ‘De dag dat...’ over depressie, PTSS en online shaming
11-05-2026 - Mentale toestand tieners bepalend voor hun volwassen leven
08-05-2026 - Handreiking rol psycholoog in multidisciplinaire teams
07-05-2026 - Technologie helpt autistische kinderen bij contact
06-05-2026 - Kinderen halen weinig steun uit ouders of vrienden na huiselijk geweld
05-05-2026 - Kans op angststoornissen door overactief immuunsysteem
04-05-2026 - Met z’n allen!

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • bibliotheek
  • congres
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Onderzoek econometrist: poh-ggz heeft geen positief effect op de zorg

  • Einde aan vergoeding niet-gecontracteerde zorg

  • Tbs-systeem zit verstopt

  • Rokende studenten hebben vaker mentale problemen

  • Meeste ggz-organisaties voldoen niet aan wettelijke plicht databeveiliging

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2026 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio